Futbalisti Barcelony sa tešia po výhre vo finále španielskeho Superpohára FC Barcelona - Real Madrid v Rijáde v nedeľu 15. januára 2023. FOTO: TASR/AP

Barcelona zdolala Real Madrid 3:1 a získala španielsky Superpohár

15.01.2023, 22:00

Katalánci získali trofej štrnástykrát v klubovej histórii a zlepšili svoj rekord v počte víťazstiev v tejto súťaži.

Futbalisti FC Barcelona triumfovali v nedeľnom finále španielskeho Superpohára nad Realom Madrid 3:1. Katalánci získali trofej štrnástykrát v klubovej histórii a zlepšili svoj rekord v počte víťazstiev v tejto súťaži.

Ako prvá bola blízko ku gólu Barcelona, keď strelu Roberta Lewandowskeho vytlačil brankár Thibaut Courtois na pravú žrď a Alejandro Balde z dorážky minul bránku. V 18. minúte mohol otvoriť skóre Karim Benzema, ale tesne minul. Katalánci sa presadili v 33. minúte, keď Lewandowski našiel Gaviho a ten prekonal Courtoisa.

Na konci prvého polčasu si vymenili pozície a v prečíslení Gavi našiel poľského kanoniera, ktorý upravil na 2:0. Barcelona zvýšila na rozdiel troch gólov v 69. minúte, keď po prihrávke Gaviho skóroval Pedri. Real v závere ešte znížil na 1:3, keď Benzema prekonal brankára Marca-Andreho ter Stegena.

finále španielskeho Superpohára:

Rijád

Real Madrid – FC Barcelona 1:3 (0:2)

Góly: 90.+3 Benzema – 33. Gavi, 45. Lewandowski, 69. Pedri

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
24. apríl 2024 01:09