Slovenský hokejista Tomáš Tatar z New Jersey Devils pred brankárom Mattom Murrayom z Toronta Maple Leafs počas zápasu zámorskej NHL 23. novembra 2022 v Newarku. FOTO: TASR/AP

Tatar strelil svoj piaty gól v tejto sezóne NHL. New Jersey ním pomohol k víťazstvu

26.11.2022, 06:42

Devils pokračujú vo výbornej forme, bolo to už ich sedemnáste víťazstvo v 21. zápase sezóny a držia sa na druhom mieste tabuľky Východnej konferencie. Darí sa aj Tomášovi Tatarovi, na konte má už 13 kanadských bodov za 5 gólov a 8 asistencií.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil svoj piaty gól v tejto sezóne NHL, ktorým pomohol k víťazstvu New Jersey 3:1 na ľade Buffala. Tatar odohral 17 a pol minúty, brankára súpera ohrozil tromi strelami a pripísal si aj plusový bod.

Devils pokračujú vo výbornej forme, bolo to už ich sedemnáste víťazstvo v 21. zápase sezóny a držia sa na druhom mieste tabuľky Východnej konferencie. Darí sa aj Tatarovi, na konte má už 13 kanadských bodov za 5 gólov a 8 asistencií.

Tampa si poradila so St. Louis 5:2 aj vďaka dvojici trojbodových hráčov Nikita Kučerov (0+3) a Brayden Point (2+1). Slovenský zadák Erik Černák absolvoval v drese "bleskov" 19:26 min, nazbieral dve plusky, odpykal si jeden menší trest. Okrem toho rozdal šesť hitov a pripísal si jednu strelu.

Washington zvíťazil nad Calgary Flames 3:0. V drese domácich odohral obranca Martin Fehérváry vyše 18 minút, v drese "plameňov" nastúpil Adam Ružička a za takmer 13 a pol minúty sa prezentoval dvoma strelami.

Útočník Montrealu Juraj Slafkovský nedohral zápas na ľade Chicaga, v tretej tretine po tvrdom súboji s Jasonom Dickinsonom opustil klzisko. Canadiens triumfovali 3:2 po nájazdoch. Ružička odohral 13:22 minút, na bránku vyslal dve strely. Fehérváry zanamenal jednu strelu, jednu plusku a päť bodyčekov.

Slafkovský odohral 7:53 minút, po kolízii s Dickinsonom mu z ľadu museli pomáhať spoluhráči. O triumfe Montrealu rozhodol v nájazdoch Kirby Dach, bývalý hráč Chicaga.

Hráči Bostonu Bruins zdolali Carolinu Hurricanes 3:2 po predĺžení a vytvorili nový rekord ligy. Ako prvý tím v histórii dokázal zvíťaziť v 12 domácich zápasoch po sebe od štartu sezóny. Hostia z Caroliny viedli po 20 minútach 2:0, ale domáci otočili duel. Triumf "medveďov" zariadili českí hokejisti. David Krejčí strelil dva góly a jeho spoluhráč David Pastrňák rozhodol duel v 4. minúte predĺženia v presilovej hre.

NHL - výsledky:

Boston - Carolina 3:2 pp, Washington - Calgary 3:0, Minnesota - Toronto 3:4, Chicago - Montreal 2:3 pp a sn, Anaheim - Ottawa 1:5, Buffalo - New Jersey 1:3 /za hostí TATAR 1+0/, Columbus - New York Islanders 2:3, Detroit - Arizona 4:3 pp a sn, Tampa Bay - St. Louis 5:2, Vegas - Seattle 2:4, Dallas - Winnipeg 4:5 pp, San Jose - Los Angeles 2:3 po 2. tretine

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
25. apríl 2024 09:15