Slovenský obranca Martin Fehérváry. FOTO: TASR/APSNÍMKA: Nick Wass

Washington zdolal Montreal 3:1, Fehérváry i Slafkovský s plusovým bodom

16.10.2022, 06:53

Washington prehrával po úvodnom dejstve 0:1, no v druhom vďaka trom gólom v priebehu necelých šiestich minút otočil skóre.

Hokejisti Washingtonu s Martinom Fehérvárym zvíťazili v noci na nedeľu v zámorskej NHL nad Montrealom v zostave s Jurajom Slafkovským 3:1 a dosiahli prvý triumf v sezóne. Obaja Slováci zaznamenali plusový bod. Všetky góly padli v druhej tretine.

Washington prehrával po úvodnom dejstve 0:1, no v druhom vďaka trom gólom v priebehu necelých šiestich minút otočil skóre. Fehérváry odohral 19:41 min, Slafkovský mal minutáž 12:41.  New Jersey s Tomášom Tatarom prehralo s Detroitom 2:5, slovenský útočník si pripísal mínusový bod. Na trestnej lavici si odsedel štyri  minúty a pri jeho prvom treste zvýšil Dylan Larkin na 4:2.

Tampa s Erikom Černákom podľahla na ľade Pittsburghu 2:6. Slovenský zadák strávil na ľade 20:42 min a do štatistík mu pribudli dve mínusky. New York Islanders deklasovali Anaheim 7:1, Pavol Regenda odohral za hostí 11:30 min a mal dva mínusové body. Calgary bez Adama Ružicku viedlo po druhej tretine v Edmontone 4:3.

Hráči Floridy uspeli aj vo svojom druhom zápase nového ročníka profiligy. V sobotnom dueli vyhrali na ľade Buffala 4:3. Víťazný gól zaznamenal v druhej tretine v presilovke obranca Brandon Montour. Dvoma bodmi sa v drese víťazov prezentovali Matthew Tkachuk (1+1) i Aleksander Barkov (0+2).

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
26. apríl 2024 11:23