Cristiano Ronaldo tlieska fanúšikom po zápase. FOTO: REUTERS

Manchester United zdolal Liverpool 2:1 a získal prvé body v sezóne

22.08.2022, 23:23

V závere prvého polčasu si dal Fernandes takmer vlastný gól. Portugalčan v snahe odkopnúť loptu trafil na bránkovej čiare stojaceho obrancu Lisandra Martineza, ktorý následne odkopol loptu do bezpečia.

Futbalisti Manchestru United zvíťazili v šlágri 3. kola anglickej Premier League nad Liverpoolom 2:1. Zverenci Erika Ten Haga získali prvé body v sezóne a v tabuľke sa posunuli na 14. miesto. Ich rival je s dvoma bodmi až na 16. priečke.

United, ktorí nastúpili bez Cristiana Ronalda i kapitána Harryho Maguirea, sa mohli ujať vedenia už v desiatej minúte. Anthony Elanga však po prihrávke Bruna Fernandesa trafil iba žrď.

Domáci pokračovali v aktivite a v 16. minúte otvorili skóre, keď si Jadon Sancho zasekol Jamesa Milnera a strelou k žrdi prekonal Alissona.

V 52. minúte Old Trafford zaburácal druhýkrát. Striedajúci Anthony Martial vysunul Marcusa Rashforda, ktorý zoči-voči Alissonovi nezaváhal a ukončil 17-zápasové gólové suchoty.

Rashford bol pri chuti a po peknej individuálnej akcii mohol pridať ďalší presný zásah, no z hranice šestnástky mieril nad brvno. Liverpoolu sa v 82. minúte podarilo už iba skorigovať výsledok po hlavičke Mohameda Salaha.

01 - Modified: 2024-01-03 14:48:12 - Feat.: - Title: Chcú sa s ním fotiť aj hráči Premier League. Anglický stredoškolák je nová senzácia vo svete športu 02 - Modified: 2023-11-28 21:03:25 - Feat.: - Title: Otec rozhodol finále Ligy majstrov. Jeho syn má teraz na svedomí ďalší výnimočný futbalový zápis 03 - Modified: 2023-11-03 14:33:47 - Feat.: - Title: Slovenský gólman podáva famózne výkony, fanúšikovia ho milujú. Nastal Dúbravkov čas na zmenu dresu? 04 - Modified: 2023-09-07 11:13:08 - Feat.: - Title: Desiatky miliárd „v ťahu“. Vracia sa hra, ktorá desí amerických zamestnávateľov 05 - Modified: 2023-08-10 16:30:00 - Feat.: - Title: Keď sa začína rok 0. Ako ovplyvnia vývoj Premier League saudské ambície? Extrémna zmena na trhu, tvrdí expert
25. apríl 2024 19:33