Futbalisti Ferencvárosu sa tešia po strelení tretieho gólu počas odvetného zápasu 2. predkola Ligy majstrov. FOTO: TASR/Martin Baumann

Slovan odvetu nezvládol. Ferencváros ho vyradil z Ligy majstrov

27.07.2022, 22:30
27.07.2022, 22:42

V stredajšej domácej odvete 2. predkola prehrali slovanisti s Ferencvárosom Budapešť 1:4.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa neprebojovali do ďalšej kvalifikačnej fázy Ligy majstrov.

V stredajšej domácej odvete 2. predkola prehrali s Ferencvárosom Budapešť 1:4 a nevyužili náskok 2:1 z minulotýždňového úvodného stretnutia v Maďarsku. Úradujúci slovenský šampión sa presunie do 3. predkola Európskej ligy, kde bude jeho súperom Olympiakos Pireus alebo Maccabi Haifa (prvý zápas 1:1).

Rázna zmena po polhodine hry

Prvý náznak príležitosti si vypracovali hostia, nikým neatakovaný Botka to po odvrátenom centri skúsil volejom, neohrozil však Chovana v domácej bránke. Slovan musel už po úvodnej desaťminútovke striedať, za zraneného Medveděva sa na pravý kraj obrany zasunul Pauschek a na trávnik prišiel Green.

V prvej šanci "belasých" si do šestnástky nabehol Barseghjan, chcel ešte nájsť spoluhráča v lepšej pozícii a jeho prihrávku zblokoval súper na roh. Ferencvárosu sa pomerne rýchlo podarilo otvoriť skóre a zmazať jednogólového manko z prvého duelu. V 20. minúte si na center z ľavej strany našiel Boli a medzi dvoma obrancami zblízka prekonal Chovana. Domáci takmer vzápätí odpovedali, Čakvetadze vysunul Barseghjana a ten strelou z ostrého uhla na bližšiu žrď trafil brvno.

Zrušte Trianon a Anti Slovan. Fanúšikovia Ferencvárosu ochromili okolie Tehelného poľa

Po vyše polhodine hry naklonili hostia vývoj dvojzápasu vo svoj prospech. Abena odhlavičkoval center iba Mmaeemu, ktorého prudkú strieľanú prihrávku usmernil do siete Zachariassen. Pred prestávkou nevyšla Barseghjanovi v kľúčovom okamihu kľučka.

Bratislavčania stratili svoju výhodu a museli streliť gól, keď si chceli vynútiť aspoň predĺženie. Zároveň však nesmeli zabúdať na zadné vrátka, po faule Kucku mal Ferencváros k dispozícii priamy kop neďaleko pokutového územia, Čivič vystrelil tesne nad.

Nadstavený čas nepomohol

Hostia hrozili aj naďalej, po jednom z rýchlych protiútokov si Boli v šestnástke zasekol Abenu a prízemnou strelou o kúsok minul bližšiu žrď. Skóre velilo útočiť Slovanu, nebezpečnejší však bol do týchto chvíľ Ferencváros. Center pred bránku doletel k úplne osamotenému Traoremu, ktorý zle trafil loptu a zahodil možnosť na poisťujúci zásah.

Fanúšikovské jadro Slovana avizuje "veľké choreo". Zaroveň varuje pred sankciami

"Belasí" za to dokázali súpera potrestať. V 70. minúte si vybojovali rohový kop, rozohral ho Barseghjan, hosťujúci brankár Dibusz neisto vybehol, na malom vápne si naskočil De Marco a nekompromisnou hlavičkou znížil na 1:2. O päť minút neskôr mali domáci roh z opačnej strany a opäť sa dostali k hlavičke na päťke, tentoraz Kucka namieril tesne nad. Do predĺženia však duel nedospel.

V predposlednej minúte riadneho hracieho času si Slovan nedal pozor vzadu, po rýchlej kombinácii Ferencvárosu tvrdo zakončil Traore, Chovan si na loptu siahol, ale nezvládol ju vyraziť. V nadstavenom čase ešte z protiútoku zvýraznil triumf maďarského mužstva Laidouni.

01 - Modified: 2022-07-27 19:12:43 - Feat.: 1 - Title: Zrušte Trianon a Anti Slovan. Fanúšikovia Ferencvárosu ochromili okolie Tehelného poľa 02 - Modified: 2022-07-27 17:56:23 - Feat.: 0 - Title: Fanúšikovia Ferencvárosu prišli do Bratislavy po 30 rokoch. Dúfajme, že sa krvavá história nebude opakovať 03 - Modified: 2022-07-27 17:18:05 - Feat.: 1 - Title: VIDEO: Fanúšikovia Ferencvárosa dorazili do Bratislavy. Vesszen Trianon, skandovali 04 - Modified: 2022-07-27 11:56:53 - Feat.: 0 - Title: Hungarovendetta: Maďari hrozili slovanistom krvnou pomstou. Čo sa dialo na Tehelnom poli v roku 1992?
01 - Modified: 2024-03-17 18:48:13 - Feat.: - Title: Spartak Trnava vyhral v derby na pôde Slovana Bratislava o dva góly 02 - Modified: 2024-03-13 22:08:18 - Feat.: - Title: Podbrezová vyhrala na ihrisku Slovana a postúpila do semifinále 03 - Modified: 2024-03-02 19:31:34 - Feat.: - Title: Slovan ovládol veľké derby proti Trnave. O triumfe belasých rozhodol Weiss 04 - Modified: 2024-02-16 14:48:41 - Feat.: - Title: Rizikový zápas. Polícia dohliadne na duel medzi Slovanom a Sturm Graz, chystá viaceré opatrenia 05 - Modified: 2024-02-15 20:19:22 - Feat.: - Title: Rozdiel triedy. Slovan na rakúskeho vicemajstra nestačil, v Grazi prehral o tri góly
19. apríl 2024 06:51