Hráči Bratislava Capitals. FOTO:TASR/AP
StoryEditor

Hokejový klub Bratislava Capitals bude v novej sezóne opäť pôsobiť v nadnárodnej súťaži Ice Hockey League

13.05.2022, 11:21
Autor:
TASRTASR

Pre bratislavské mužstvo pôjde o tretiu sezónu v tejto lige, kde okrem neho pôsobia tímy z Rakúska, Maďarska, Talianska a Slovinska.

Klub v tejto sezóne nedohral súťaž po tragických udalostiach, ktoré ho zasiahli. Požiadal preto vedenie ligy o prerušenie účasti v ďalších zápasoch sezóny.

V novembri najskôr na ľade rakúskeho Dornbirnu skolaboval útočník Boris Sádecký, bol vo vážnom stave a napokon skonal na zlyhanie srdca vo veku 24 rokov. O dva dni neskôr tragicky zomrel aj viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek mladší.

Športovým riaditeľom klubu bude Peter Draisaitl, ktorý v minulosti pôsobil ako tréner tímu. "Čoskoro predstavíme verejnosti meno nového hlavného trénera mužstva ako aj hráčov, ktorí nás budú reprezentovať. Kostru by mali tvoriť hokejisti zo Slovenska doplnení o kvalitných legionárov," uviedol Draisaitl vo vyhlásení, ktoré poskytlo vedenie klubu.

Cieľom klubu je hrdo reprezentovať Slovensko v nadnárodnej lige, predvádzať atraktívny hokej, budovať a rozširovať hokejovú komunitu Capitals a dopriať divákovi neopakovateľný zážitok.

"Sme veľmi radi, že klub sa po niekoľkomesačnej pauze vracia na hokejovú mapu. Nedávne obdobie bolo pre mnohých z nás veľmi náročné, o to viac sa tešíme na výzvy, ktoré pred nami stoja. Klub iClinic Bratislava Capitals je mladý, ambície mu však nechýbajú. Verím, že v novej sezóne ICE Hockey League ich potvrdíme," povedal prezident klubu Ivo Ďurkovič.

26. máj 2022 08:19