Na snímke vľavo Juraj Slafkovský v záverečnom zápase hokejového turnaja Kaufland Cup 2022 Slovensko - Francúzsko v Žiline. FOTO:TASR/Erika Ďurčová  
StoryEditor

Koho sledovať na šampionáte vo Fínsku? V top výbere je aj slovenský zázrak

12.05.2022, 11:09
  • V českom tíme sa okrem Tomáša Hertla predstaví Jakub Vrána, ktorý je považovaný za rozdielového hráča a vynikajúceho strelca.
  • V krajine tisícich jazier uvidíme aj Setha Jonesa z Columbusu, štvrtého najlepšieho plateného obrancu v NHL.
  • Súperom Slovákov v skupine budú aj Švajčiari na čele s hviezdnym Timom Meierom.
  • Nesmieme zabudnúť ani na veľkú slovenskú nádej Juraja Slafkovského, ktorá na olympiáde v Pekingu siedmimi gólmi vystrielala krajine spod Tatier bronzové medaily.

Olympijský turnaj v Pekingu sa musel zaobísť bez nich, ale účasť na druhej vrcholnej akcii tejto sezóny už im nikto nevezme. Na hokejových majstrovstvách sveta sa popri európskej špičke predstavia aj hviezdy zo zámorskej NHL.

Mathew Barzal

Minulý rok dorazila Kanada na svetový šampionát s nenápadným tímom, ktorý takmer nepostúpil zo základnej skupiny, ale nakoniec vo finále pretlačila húževnaté Fíny. Tentokrát privezie kouč Claude Julien o poznanie silnejší výber. A práve Barzal patrí k jeho najväčším osobnostiam.

Vyčnieva predovšetkým skvelým korčuľovaním a šikovnosťou. V zámorí zostáva stále trochu nedocenený. Možno je to tým, že háji farby Islanders, ktorí si zakladajú na pevnej defenzíve. Práve obranná činnosť býva označovaná za jeho hlavnú slabinu, ale ofenzívnych zručností má dvadsaťštyriročný center na rozdávanie.

Thomas Chabot

Ďalší ťahúň...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
24. máj 2022 22:46