Marián HossaTASR/AP

Hossa sa vrátil po zranení na ľad. Bol pri triumfe Chicaga

06.01.2017, 06:54

Hokejistom Columbusu sa v zámorskej NHL nepodarilo vyrovnať rekord Pittsburghu z roku 1993 v počte výhier v sérii. V noci na piatok prehrali na ľade Washingtonu 0:5 a ich šnúra víťazstiev za sebou tak skončila na čísle 16.

"Aj tak som pyšný na moje mužstvo. Teraz si dáme deň voľna a pôjdeme ďalej," povedal tréner Blue Jackets John Tortorella.

Po piatich zápasoch po zranení v hornej časti tela sa do zostavy Chicaga vrátil slovenský útočník Marián Hossa a bol to návrat víťazný. Blackhawks doma zdolali Buffalo 4:3 po predĺžení. Hossa odohral vyše 15 minút, no bodovo sa nepresadil. Jeho krajan a spoluhráč Richard Pánik odohral tiež vyše 15 minút, nebodoval a zapísal si jeden mínusový bod.

Boston doma prehral s Edmontonom 3:4, v TD Garden proti sebe nastúpili slovenskí obrancovia Zdeno Chára a Andrej Sekera.

Ani jeden z nich nebodoval, kapitán domácich Chára odohral vyše 22 minút, Sekera vyše 23 minút. O triumfe hostí rozhodol prvý hetrik v kariére v NHL útočníka Patricka Maroona, ktorý sa v prvej tretine pobil s Chárom.

Los Angeles prehralo na domácom ľade s Detroitom 0:4. V bráne Kings absentoval slovenský brankár Peter Budaj, jeho krajan a spoluhráč Marián Gáborík hral v prvom útoku.

V drese hostí v tretej tretine asistoval pri štvrtom góle útočník Tomáš Tatar, jeho krajan a spoluhráč Tomáš Jurčo v zápase nenastúpil.

výsledky:
      Boston - Edmonton 3:4, Washington - Columbus 5:0, Tampa Bay - Nashville 1:6, St. Louis - Carolina 2:4, Chicago - Buffalo 4:3 pp, San Jose - Minnesota 4:5, Los Angeles - Detroit 0:4 (za hostí T. TATAR 0+1)

01 - Modified: 2024-04-28 21:10:18 - Feat.: - Title: Daňo prihral na posledný gól sezóny. Trinec otočil finalovú sériu a oslavuje šiesty titul 02 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie 03 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1 04 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 05 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul
29. apríl 2024 05:36