Jose MourinhoReuters

Mourinhovi premiéra vyšla, jeho Manchester potvrdil úlohu favorita

14.08.2016, 16:56

Futbalisti Manchestru United zvládli vstup do nového ročníka Premier League. V nedeľňajšom dueli prvého kola potvrdili papierové predpoklady a na pôde FC Bournemouth triumfovali 3:1.

Úspešnú ligovú premiéru na novom pôsobisku absolvoval tréner Jose Mourinho i trio hráčov na čele s gólovým Zlatanom Ibrahimovičom. Čerstvý najdrahší futbalista sveta Paul Pogba chýbal na súpiske United pre trest za žlté karty.

"Červení diabli" boli od úvodu duelu aktívnejší v rozohrávke a postupom času aj nebezpečnejší pred súperovou šestnástkou. Do vedenia sa dostali v 40. minúte, keď Mata využil obrovskú chybu domácej obrany a na dvakrát dostal loptu do siete. Úvodná polovica druhého polčasu patrila United.

Rooney ešte v 51. minúte neprestrelil Boruca z hranice jedenástky, no následne si počkal na päťke na odrazenú loptu Martialovej nevydarenej strely a hlavou skóroval - 0:2. Pozičnú dominanciu hostí následne potvrdil gólovou strelou z diaľky Ibrahimovič. Bournemouth dokázal na vývoj odpovedať len raz v 69. minúte, keď sa nádhernou strelou do šibenice prezentoval Smith.

Premier League - 1. kolo:
FC Bournemouth - Manchester United 1:3 (0:1)
Góly: 69. Smith - 40. Mata, 59. Rooney, 64. Ibrahimovič

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
24. apríl 2024 16:21