Anna Karolina SchmiedlováTASR/AP
StoryEditor

Schmiedlovej premiéra pod piatimi kruhmi nevyšla, skončila v 2. kole

08.08.2016, 21:46
Autor:
TASRTASR

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová skončila pri svojej premiére pod piatimi kruhmi v 2. kole dvojhry. S Ruskou Jekaterinou Makarovovou prehrala na dvorci v Riu de Janeiro po trojsetovej bitke 6:3, 4:6 a 2:6. Duel trval 2:21 h.

V úvode si obe súperky držali svoje podanie. V piatej hre sa podarilo Ruske premiérovo prelomiť podanie Schmiedlovej, ale tento moment viac naštartoval slovenskú tenistku. Dvakrát za sebou súperku brejkla a ziskom štyroch hier v rade získala prvý set po výsledku 6:3.

Druhý set bol v znamení vyrovnanej zápletky až do desiateho gemu, v ktorom Schmiedlová stratila svoje podanie a zároveň aj celý set 4:6. Slovenská tenistka síce prelomila hneď v úvode tretieho setu podanie Rusky, ale v ďalšom priebehu už mala jej súperka jasne navrch. Z 0:1 otočila na 4:1 a dokráčala až k postupu do osemfinále. V ňom sa stretne s Češkou Petrou Kvitovou.

ženy - dvojhra - 2. kolo:

Jekaterina Makarovová (Rus.) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) - 3:6, 6:4, 6:2

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
04. jún 2026 19:51