Slováci na MS skončiliTASR/Martin Baumann
StoryEditor

Slováci si postup nezaslúžili. Dôvodov je veľa

17.05.2016, 09:53

Bez ohľadu na výsledok dnešného zápasu s USA, ktorý definitívne určil, že Slovensko nebude medzi kvartetom postupujúcich z našej skupiny do štvrťfinále, treba priznať, že Slovensko si postúpiť nezaslúžilo.

Už možnosť živiť nádej na prienik do štvrťfinále bol pre výber trénera Zdena Cígera odmenou. Za toto privilégium môžeme poďakovať výsledkom Bieloruska, Maďarska a najmä senzačnému triumfu Nemecka nad USA.

Pri pohľade na celé pôsobenie národného tímu na MS by sme v jeho hre našli iba minimum pozitív.

Brankári sa svojho výnimočného dňa nedočkali, psychika tímu bola po kolapsoch s Nemeckom a Bieloruskom na bode mrazu a žiadny zo Slovákov neprekročil na šampionáte latku priemerného hokejistu.

Menovite? Réway akoby svojimi výkonmi odháňal zástupcov Montrealu Canadiens, Daňo zabudol, že hokej je kolektívny šport, či Meszároš, ktorý by mohol aspoň raz skúsiť svojou tvrdou strelou trafiť bránu.

Samostatnou kapitolou príbehu o MS 2016 je správanie trénera Cígera a generálneho manažéra Róberta Švehlu. Povedať, že prispeli k dobrej nálade a atmosfére v mužstve, by bolo príliš trúfalé.ANKETAMal by Zdeno Cíger odstúpiť z postu trénera reprezentácie? Áno 70% Nie 30% Hlasovalo 5959 ľudí, aj vy

Zostrih z prehry s Bieloruskom, ktorá prekvapila slovenských fanúšikov:

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
04. jún 2026 13:18