Netradičný súboj velikánov. Chelsea nastrieľala Arsenalu šesť gólov

22.03.2014, 15:55

V úvodnom sobotňajšom zápase 31. kola anglickej futbalovej Premier League deklasovala v londýnskom derby Chelsea rivala Arsenal 6:0. O triumfe "The Blues" sa rozhodlo už v úvode zápasu, keď v 5. min Samuel Eto'o otvoril skóre a už o dve minúty druhý gól domácich zaznamenal po prihrávke Nemanja Matiča Andre Schürrle.

V 15. min zahral v pokutovom území rukou Alex Oxlade-Chamberlain, keď "brankárskym" zákrokom zasiahol loptu rukou a hlavný rozhodca Andre Marriner nariadil pokutový kop. Na prekvapenie vylúčil Kierana Gibbsa, aj keď k priestupku sa rozhodcovi priznal pravý vinník Oxlade-Chamberlain. Nariadený pokutový kop premenil Eden Hazard. Chelsea ešte v prvom polčase zvýšila svoj náskok na 4:0 po presnom zásahu Oscara. V druhom polčase dokonalú skazu "kanonierov" zavŕšili svojim druhým gólom v zápase Oscar a po štyroch minútach pobytu na ihrisku po skvelej prihrávke Matiča striedajúci Mohamed Salah.

Trénerovi "gunners" Arsenovi Wengerovi z Francúzska tak mimoriadne zhorkol jubilejný 1000. duel na lavičke klubu. Chelsea posilnila nádej na zisk titulu, na prvom mieste má náskok 7 bodov pred Liverpoolom, ale "The Reds" majú o dva zápasy menej.

sumár - 31. kolo:

Chelsea Londýn - Arsenal Londýn 6:0 (4:0)

Góly: 42., 66. Oscar, 5. Eto'o, 7. Schürrle, 17. Hazard (z 11 m), 71. Salah, ČK: 15. Gibbs, 41.614 divákov.

01 - Modified: 2006-03-08 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Prílev zahraničných investícií do ČR bude pokračovať
01 - Modified: 2024-01-03 14:48:12 - Feat.: - Title: Chcú sa s ním fotiť aj hráči Premier League. Anglický stredoškolák je nová senzácia vo svete športu 02 - Modified: 2023-11-28 21:03:25 - Feat.: - Title: Otec rozhodol finále Ligy majstrov. Jeho syn má teraz na svedomí ďalší výnimočný futbalový zápis 03 - Modified: 2023-11-03 14:33:47 - Feat.: - Title: Slovenský gólman podáva famózne výkony, fanúšikovia ho milujú. Nastal Dúbravkov čas na zmenu dresu? 04 - Modified: 2023-09-07 11:13:08 - Feat.: - Title: Desiatky miliárd „v ťahu“. Vracia sa hra, ktorá desí amerických zamestnávateľov 05 - Modified: 2023-08-19 16:00:10 - Feat.: - Title: Guardiola kritizuje rekordné prestupové výdavky Chelsea
03. máj 2024 05:45