Washington a Tampa sú jedno víťazstvo od postupu do konferenčného finále

07.05.2015, 07:25

Hokejisti Washingtonu Capitals triumfovali vo štvrtom semifinále play off Východnej konferencie zámorskej NHL doma nad New York Rangers 2:1. Ľavý krídelník Capitals Andre Burakovsky strelil prvé dva góly v kariére v play off a brankár domácich Braden Holtby zlikvidoval trestné strieľanie Carla Hagelina.

Klub z hlavného mesta USA vedie v sérii už 3:1 na zápasy a len jedna výhra ho delí od postupu do konferenčného finále. Zápas číslo päť je na programe v piatok v newyorskej Madison Square Garden.

Rovnako jednu výhru od postupu do finále Východnej konferencie sú hokejisti Tampy Bay Lightning, ktorí si v noci na štvrtok poradili s Montrealom Canadiens tiež 2:1 a v sérii vedú už 3:0. O triumfe domácich rozhodol 1,1 sekundy pred koncom tretej tretiny center Tyler Johnson, pre ktorého to bol už ôsmy gól v play off v tejto sezóne. "Blesky" môžu spečatiť postup vo štvrtok na domácom ľade v zápase číslo štyri.

2. kolo play off NHL

Východná konferencia

Washington - New York Rangers 2:1

stav série: 3:1

Tampa Bay - Montreal 2:1

stav série: 3:0

01 - Modified: 2007-05-27 13:08:00 - Feat.: 0 - Title: V utorok budú poslanci rozhodovať o zvýšení cestovného
01 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 02 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers 03 - Modified: 2023-07-04 19:57:08 - Feat.: - Title: Fehérváry podpísal nový trojročný kontrakt s Washingtonom. Zarobí takmer osem miliónov dolárov 04 - Modified: 2023-02-27 08:29:49 - Feat.: - Title: Fehérváry zaujal v NHL osobným maximom. Na ľade strávil takmer 25 minút 05 - Modified: 2023-02-25 20:59:15 - Feat.: - Title: Fehérváry prispel k víťazstvu Washingtonu nad Rangers, zastavili rad prehier. Halák odchytal tretiu tretinu
13. máj 2024 20:37