Marko Daňo sa blysol dvoma bodmi, Chára pokoril Hossu

23.02.2015, 07:00

Slovenský hokejový útočník Marko Daňo z Columbusu prispel gólom a asistenciou k zisku bodu na ľade New York Rangers v nočnom zápase zámorskej NHL. Blue Jackets prehrali v Madison Square Garden po nájazdoch 3:4, mladý Slovák strelil druhý gól v ročníku a pridal tretiu asistenciu v sezóne.

V súboji Chicaga s Bostonom zvíťazili hosťujúci Bruins 6:2, ich kapitán Zdeno Chára zaznamenal dva plusové body pri vyše 24-minútorom pobyte na ľade. V drese domácich odohral Marián Hossa takmer 20 minút, dvakrát vystrelil a zaznamenal i dve trestné minúty. Bruins zastavili sériu šiestich prehier, v ich drese Patrice Bergeron otvoril skóre súboja jeho 200. gólom v profilige, ku ktorému pridal aj dve asistencie. Blackhawks prehrali tretí zápas za sebou, čo sa im stalo naposledy v marci minulého roka.

Buffalo doma prehralo s lídrom súťaže Nashvillom 1:2 po samostatných nájazdoch, obranca Sabres Andrej Meszároš odohral vyše 25 minút a zaznamenal plusku. Nedarilo sa New York Islanders, ktorí doma prehrali s Vancouverom 0:4. Brankár ostrovanov Jaroslav Halák inkasoval tri góly z 23 striel, jeho krajan a spoluhráč Ľubomír Višňovský si do štatistík zapísal mínusový bod pri takmer 20 minútach na ľade.

Pittsburgh doma jasne prevýšil Floridu 5:1, v drese hostí zaznamenal slovenský útočník Tomáš Kopecký jeden mínusový bod.

výsledky:

Philadelphia - Washington 3:2, Chicago - Boston 2:6, Buffalo - Nashville 1:2 pp a sn, Minnesota - Dallas 6:2, Pittsburgh - Florida 5:1, Colorado - Tampa Bay 5:4, NY Rangers - Columbus 4:3 pp a sn (za hostí M. Daňo 1+1), NY Islanders - Vancouver 0:4 (za domácich J. Halák kryl 20 striel)

01 - Modified: 2007-03-22 06:18:00 - Feat.: 0 - Title: EK zažaluje Francúzsko za minimálnu cenu cigariet
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2023-12-31 06:45:17 - Feat.: - Title: Slováci v NHL: Nemec bol najvyťaženejší hráč New Jersey, Slavkovský hral opäť v prvom útoku
26. apríl 2024 05:46