Škrtelov Liverpool šokoval slávny Old Trafford

16.03.2014, 15:44
tasr, stltasr, stl

Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 30. kola anglickej Premier League na pôde Manchestru United presvedčivo 3:0. O dva presné zásahy hostí sa postaral Steven Gerrard z dvoch pokutových kopov, pri treťom však trafil len žrď a penaltový hetrik tak neskompletizoval. Dramatickému duelu dal gólovú bodku kanonier Luis Suarez, slovenský stopér Martin Škrtel videl pri celozápasovom pobyte na trávniku v 54. minúte žltú kartu.

Prvá Gerrardova chvíľa prišla v 34. minúte, keď po ruke Rafaela v pokutovom území nedal Davidovi de Geaovi v bráne United strelou do pravého horného rohu žiadnu šancu. Rovnako presne, no tentoraz doprava dole mieril z jedenástky skúsený stredopoliar aj na začiatku druhého polčasu a poslal svoj tím do vedenia 2:0.

Do tretice mal možnosť skórovať z bieleho bodu aj v 78. minúte, keď sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska stopér "červených diablov" Nemanja Vidič, Gerrad však trafil po sporne nariadenej penalte len ľavú žrď. Cenný skalp "The Reds" korunoval šesť minút pred koncom uruguajský kanonier hostí Luis Suarez.

Liverpool preskočil po víťazstve v tabuľke na druhej priečke Manchester City. Na prvú Chelseu stráca síce štyri body, ale má jeden zápas k dobru. Zverenci trénera Davida Moyesa zostávajú v ligovom pelotóne na 7. priečke.