Chelsea je v obrovskej kríze. Mourinho si verí, chce pokračovať ďalej

01.11.2015, 10:17

Kouč Jose Mourinho ani po ďalšej prehre futbalistov Chelsea neuvažuje o odchode z londýnskeho klubu. Jeho zverenci v sobotu v šlágri 11. kola anglickej Premier League nestačili doma na FC Liverpool (1:3). So šiestimi prehrami sa úradujúci majster krčí až na 15. mieste tabuľky.

"Nie," stručne odpovedal Mourinho na pozápasovej tlačovke na otázku, či očakáva výpoveď od vedenia klubu. Ani sám rezignovať nemieni: "Pôjdem domov, kde nájdem smutnú rodinu. Pozriem si ragby a trochu si oddýchnem. A potom začnem s prípravou na tréningy a stredajší zápas. Pokračujeme ďalej."

Podľa niektorých zdrojov sa ale Mourinho už stredajšieho duelu Ligy majstrov doma proti Dynamu Kyjev "dožiť" nemusí. Ako informoval denník Daily Record s odvolaním sa na portugalské médiá, majiteľ Chelsea Roman Abramovič už pripravuje 9,5 milióna libier, ktoré majú slúžiť ako odstupné pre Mourinha. Ten iba v lete podpísal s klubom nový štvorročný kontrakt s ročným príjmom práve 9,5 milióna. A v zmluve je klauzula, že v prípade vyhodenia dostane portugalský kormidelník odstupné vo výške ročného platu.

Na Stamford Bridge mali síce domáci raketový nástup a už v 4. minúte po peknom centri Cesara Azpilicuetu nechytatelne hlavičkoval do siete hostí Ramires, potom ale už dávali góly iba hostia. Na 1:1 vyrovnal v tretej minúte nadstavenia Philippe Coutinho. Mourinho nechcel po zápase priamo komentovať výkon rozhodcu, ale opäť ho nahnevali niektoré jeho verdikty. "Viedli sme 1:0 a rozhodcovia ohlásili dve minúty nadstavenia. Vyrovnávajúci gól sme dostali 35 sekúnd po uplynutí dvoch minút. Áno, v čase 47:35. To, čo sa stalo v druhom polčase bol len dôsledok kľúčových momentov predtým," narážal aj na neudelenie druhej žltej karty hosťujúcemu Lucasovi po faule za stavu 1:1.

Liverpool v druhom polčase na ihrisku jasne dominoval a Brazílčan Coutinho štvrťhodinu pred koncom naklonil svojim druhým gólom misky váh na stranu hostí. Dielo skazy pre domácich dokonal po individuálnej akcii v 83. minúte Christian Benteke. V drese "The Reds" odohral celý zápas slovenský reprezentant Martin Škrtel, ktorý po odchode Jamesa Milnera v 64. minúte dohrával zápas s kapitánskou páskou na ruke.

Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp po dvoch remízach dosiahol s tímom premiérové ligové víťazstvo. "Pravda je, že sme nemali najlepší štart. Potom sme ale mali zopár dobrých situácií. Dobre sme si prihrávali, hoci sa nás pokúšali dostať pod tlak. Dali sme gól ešte do prestávky a potom aj ďalšie. Výhru sme si zaslúžili. Mourinha chápem a viem ako sa cíti. Ja som bol v podobnej situácii pred rokom. Nikto ale dôveru vo mňa nestratil. Myslím, že nikto tu nepochybuje, že je jeden z najlepších trénerov na svete," povedal Klopp.

01 - Modified: 2007-10-28 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: TIP DŇA
01 - Modified: 2024-01-03 14:48:12 - Feat.: - Title: Chcú sa s ním fotiť aj hráči Premier League. Anglický stredoškolák je nová senzácia vo svete športu 02 - Modified: 2023-11-28 21:03:25 - Feat.: - Title: Otec rozhodol finále Ligy majstrov. Jeho syn má teraz na svedomí ďalší výnimočný futbalový zápis 03 - Modified: 2023-11-03 14:33:47 - Feat.: - Title: Slovenský gólman podáva famózne výkony, fanúšikovia ho milujú. Nastal Dúbravkov čas na zmenu dresu? 04 - Modified: 2023-09-07 11:13:08 - Feat.: - Title: Desiatky miliárd „v ťahu“. Vracia sa hra, ktorá desí amerických zamestnávateľov 05 - Modified: 2023-08-19 16:00:10 - Feat.: - Title: Guardiola kritizuje rekordné prestupové výdavky Chelsea
02. máj 2024 19:34