Colorado valcuje ďalej, lige však vládne Anaheim

09.11.2013, 07:37

Hokejisti Colorado Avalanche pokračujú vo vynikajúcej forme, keď v noci na sobotu zvíťazili v zámorskej NHL nad Calgary Flames 4:2. Pre zverencov Patricka Roya to je trináste víťazstvo z pätnástich zápasov v doterajšom priebehu základnej časti, vďaka čom figurujú na druhom mieste celej súťaže.

Lepšie sú na tom v tabuľke už len hokejisti Anaheimu Ducks, ktorí majú na konte 29 bodov, teda o tri viac ako Colorado. Anaheim potvrdil úlohu s trápiacim sa tímom Buffalom Sabres, keď zvíťazil 6:2. V tíme domácich zaznamenal už v prvom dejstve hetrik Ryan Getzlaf. Stal sa tak len piatym hráčom Anaheimu v histórii, ktorý zaznamenal tri góly v jednej tretine a len druhý, ktorý nazbieral štyri kanadské body v jednom stretnutí.

Hokejisti kanadského tímu Winnipeg Jets zvíťazili v hale MTS Centre nad tímom Nashville Predators 5:0. Do bránky Jets sa vrátil český gólman Ondřej Pavelec, ktorý za blysol 41 úspešnými zákrokmi a prvým čistým kontom od marca 2012. Winnipeg rozhodol o priebehu zápasu už v prvej tretine, ktorú vyhral 4:0.

výsledky:

Toronto - New Jersey 2:1 pp a sn, Winnipeg - Nashville 5:0, Colorado - Calgary 4:2, Anaheim - Buffalo 6:2

01 - Modified: 2005-09-01 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Týždeň pred televízorom
01 - Modified: 2023-12-20 15:22:38 - Feat.: - Title: Dočká sa Tatar po prestupe reštartu kariéry? Český expert hodnotí jeho šance v Seattli​ 02 - Modified: 2023-09-14 09:43:35 - Feat.: - Title: Tatar má konečne nový klub. Mohol by to byť preňho naozaj výborný angažmán, verí Slovákovi expert 03 - Modified: 2023-07-05 14:23:32 - Feat.: - Title: Tatar môže pokoriť v zárobkoch métu 40 miliónov. V novom klube však bude musieť viac brániť, upozorňuje expert 04 - Modified: 2023-06-13 13:56:00 - Feat.: - Title: Superzmluva, 580 miliónov pre hviezdy, ale aj majiteľ ako magnet na trofeje. Denver slávi historický titul 05 - Modified: 2022-06-27 13:19:15 - Feat.: - Title: Keď rozhoduje analytická práca. „Lavíny“ zasypali Černákov sen o majstrovskom hetriku
03. máj 2024 13:52