Kritika na Mourinha. Jeho Chelsea je bez formy

17.08.2015, 10:55

Anglický futbalový majster Chelsea Londýn je v problémoch. Cez víkend padol na ihrisku vicemajstra Manchestru City 0:3 a tréner "The Blues" Jose Mourinho má nad čím premýšľať.

V klube majiteľa Romana Abramoviča nemôže panovať pohoda. Prehra na úvod sezóny v Community Shield s rivalom Arsenalom by ešte nebola taká hrozná, ale po dvoch kolách Premier League má majster len bodík za domácu remízu 2:2 so Swansea.

Portugalský kouč, ktorý živil minulý týždeň svetové médiá kauzičkou s lekárkou Evou Carneirovou, po debakli na Itihad Stadium opäť svojsky hodnotil. "Je to úplne klamlivý výsledok. V druhom polčase sme kontrolovali každý aspekt zápasu. Vyhral tím, ktorý bol v prvom polčase lepší. Bol tam roh, jedna šanca a 0:2," citovala Mourinha agentúra Reuters.

Z taktických dôvodov sa stalo aj niečo doteraz nevídané, Mourinho vystriedal po polčase ikonu a kapitána Johna Terryho. "Musel som sa rozhodnúť či John alebo Gary Cahill, pretože Zouma je náš najrýchlejší obranca a vedel som, že už budú hrať na brejky. Pointa nebola stiahnuť Johna, ale dostať Zoumu do hry. Chcel som mať na ihrisku nášho najrýchlejšieho hráča. Ja som ten, za čias ktorého hral John každý zápas, urobil som z neho kapitána a pomohol mu v ťažkých situáciách s inými trénermi," vysvetlil Mourinho.

01 - Modified: 2007-08-23 05:52:00 - Feat.: 0 - Title: Podľa ministra obrany je protiraketový štít USA provokáciou
01 - Modified: 2024-05-02 12:09:23 - Feat.: - Title: Víťaz, čo pláva neoblomne proti prúdu a zostáva verný svojej filozofii. Fiľov klub je európsky unikát 02 - Modified: 2024-05-01 15:09:07 - Feat.: - Title: Slovenský pohár ovládli futbalisti Ružomberka. Získali druhú trofej 03 - Modified: 2024-05-01 12:28:57 - Feat.: - Title: Hancko od leta v svetovom veľkoklube? Možno, ale nový kouč si nemôže len diktovať mená posíl, varuje odborník 04 - Modified: 2024-04-27 08:51:46 - Feat.: - Title: Liverpool sa dohodol s trénerom Slotom, na lavičke nahradí Kloppa 05 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“
02. máj 2024 23:46