Talent z NHL sa zranil. Narazil do mantinelu

19.10.2013, 11:13

Tieňom piatkového zápasu zámorskej hokejovej NHL medzi Winnipegom a St. Louis (4:3 sn) bolo zranenie talentovaného domáceho obrancu Jacoba Troubu. Devätnásťročný nováčik v druhej tretine v snahe bodyčekovať protihráča Jordana Leopolda nešťastne narazil tvárou na mantinel a z ľadu ho museli odniesť na pojazdných nosidlách.

Trouba po náraze niekoľko minút ležal nehybne na hracej ploche. Keďže existovalo podozrenie na poranenie krčnej chrbtice, lekári mu museli pri prevoze zafixovať hlavu a krk. Následne ho transportovali sanitkou na vyšetrenia do nemocnice. "Vyzeralo to strašidelne. Vždy, keď sa na ľade objavia nosidlá, neveští to nič dobré. A je úplne jedno, či je to náš hráč alebo súperov," uviedol pre nhl.com tréner Winnipegu Claude Noel.

Vedenie Jets už počas stretnutia oznámilo, že Trouba je pri vedomí a pri odchode zo štadióna dokázal bez problémov hýbať končatinami. Mladý bek sa našťastie vyhol vážnemu zraneniu a z nemocnice ho po pár hodinách prepustili. Tvrdý náraz zobral s humorom. "Ak by ste náhodu nevedeli, mantinel nie je jedlý. Ďakujem za podporu. Čoskoro sa vrátim," napísal na svojom twitterovom účte.

Piatkový zápas nedohral ani obranca Mark Stuart, ktorý si v úvode tretej tretiny poranil pri kolízii s bránkou rebro. Jets tak dohrávali duel so štyrmi obrancami, napriek tomu sa tešili z výhry 4:3 po samostatných nájazdoch.

01 - Modified: 2005-07-29 13:04:00 - Feat.: 0 - Title: Pestovatelia z východu protestujú proti likvidačnej výkupnej cene repky olejnej
01 - Modified: 2024-04-25 18:29:35 - Feat.: - Title: Ruskí navrátilci z vojny majú v Rusku na svedomí najmenej 107 životov, ďalšiu stovku zranili 02 - Modified: 2024-03-17 15:36:00 - Feat.: - Title: V uliciach Liptovského Mikuláša behal medveď, zranil niekoľko ľudí. Zviera je už mimo mesta 03 - Modified: 2024-02-15 11:27:58 - Feat.: - Title: Nesnažte sa vždy o osobný rekord 04 - Modified: 2024-01-25 20:00:00 - Feat.: - Title: Herečka Diana Mórová po ťažkom zranení ruky: Úraz v divadle, nasledovala operácia! 05 - Modified: 2024-01-25 10:06:15 - Feat.: - Title: Vyradená Andrea Verešová. Zranenie ju odstavilo od plánovaného biznisu?!
29. apríl 2024 21:40