Nadal si zahrá o titul. V semifinále vyradil Federera

10.11.2013, 16:39
tasr, stltasr, stl

Prvým finalistom Turnaja majstrov ATP World Tour 2013 v Londýne sa stal španielsky tenista Rafael Nadal, ktorý si v semifinálovom súboji poradil s Rogerom Federerom v dvoch setoch za takmer 80 minút 7:5, 6:3 a upevnil si tak pozíciu svetovej jednotky. Za víťazstvo v semifinále si pripísal štyristo bodov do rebríčka ATP.

Turnajová šestka Roger Federer dokázal klásť väčší odpor svojmu súperovi len v prvom sete, kde Nadala výdatnejšie potrápil. Líder rebríčka ATP si musel víťazstvo v sete vybojovať až v dvanástej hre, no v druhom dejstve doviedol 27-ročný Španiel dobre rozohraný zápas do víťazného konca. V 32. vzájomnom dueli s Federerom sa trinásťnásobný grandslamový šampión tešil z víťazstva už dvadsiatydruhýkrát.

Súperom nasadenej jednotky bude víťaz druhého semifinále, ktorý vzíde z duelu Srba Novaka Djokoviča a ďalšieho švajčiarskeho tenistu Stanislava Wawrinku. Ak sa druhým finalistom stane Djokovič, na vrchole Turnaja majstrov sa stretnú dvaja doposiaľ neporazení tenisti. Víťaz tohto duelu by si tak za absolvovanie záverečného turnaja roka 2013 bez prehry pripísal prémiu milión dolárov.

01 - Modified: 2005-09-04 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Čo ukáže automobilová šou vo Frankfurte nad Mohanom
01 - Modified: 2023-07-03 16:50:19 - Feat.: - Title: Organizátori Wimbledonu ocenia Federera za jeho osem titulov vo dvojhre 02 - Modified: 2023-06-03 06:53:42 - Feat.: - Title: Nadal podstúpil artroskopickú operáciu bedrového kĺbu, prvýkrát po 19 rokoch vynechal grandslamový turnaj 03 - Modified: 2023-01-16 13:08:16 - Feat.: - Title: Takmer 50 miliónov eur. Organizátori Australian Open rozdajú medzi hráčov rekordné odmeny 04 - Modified: 2022-09-24 12:20:44 - Feat.: - Title: Génius, čo dokázal skrotiť svoje emócie. Tenisový estét Federer zarobil vyše miliardy dolárov 05 - Modified: 2022-09-24 10:58:23 - Feat.: - Title: Nebojím sa nikoho, ale rešpektujem každého. Pozri si inšpiratívne výroky legendárneho tenistu Rogera Federera
20. apríl 2024 03:22