Chelsea vyučovala "čierne mačky"

16.01.2010, 23:01

Futbalisti FC Liverpool remizovali v sobotňajšom zápase 22. kola anglickej ligy na ihrisku Stoke City 1:1. Zverenci trénera Rafaela Beniteza, ktorí prišli o výhru v záverečných minútach, strácajú na vedúcu Chelsea Londýn už 14 bodov.

Vedúci gól hostí, v drese ktorých odohral celý duel aj slovenský stopér Martin Škrtel, zaznamenal v 57. minúte po skrumáži zblízka grécky obranca Sotirios Kyrgiakos. Lenže "The Reds", ktorí nastúpili bez zranenej trojice Steven Gerrard, Fernando Torres a Yossi Benayoun, napokon tri body nezískali. Obrana Liverpoolu totiž v 90. minúte opäť raz zaváhala pri štandardnej situácii, po ktorej loptu do siete dotlačil Robert Huth. V šiestej minúte nadstaveného času síce opečiatkoval Dirk Kuyt pohotovou rybičkou žrď domácej brány, výhru ale 5-násobný európsky šampión už nezískal.

Sobotňajší zápas FC Portsmouth - Birmingham City sa neuskutočnil pre zlý stav hracej plochy. Ortieľ nad výkopom vyriekol rozhodca Anthony Taylor, ktorý pri obhliadke označil terén za nespôsobilý. Portsmouth musí teraz navrhnúť nový termín zápasu.

Futbalisti Chelsea Londýn potvrdili úlohu favorita, keď v súboji na Stanford Bridge deklasovali AFC Sunderland 7:2. Zverenci trénera Carla Ancelottiho položili základ svojho úspechu v úvodných 34 minútach, po ktorých už viedli nad "čiernymi mačkami" 4:0.

Sumáre - 22. kolo:
Stoke City - FC Liverpool 1:1 (0:0)
Góly: 90. Huth - 57. Kyrgiakos
/za hostí M. Škrtel odohral celý zápas/

Chelsea Londýn - AFC Sunderland 7:2 (4:0)
Góly: 8. a 65. Anelka, 17. Malouda, 22. A. Cole, 34. a 90. Lampard, 52. Ballack - 56. Zenden, 90.+3 Bent.

Manchester United - FC Burnley 3:0 (0:0)
Góly: 64. Berbatov, 69. Rooney, 90. M.B. Diouf.

Tottenham Hotspur - Hull City 0:0

Wolverhampton Wanderers - Wigan Athletic 0:2(0:0)
Góly: 60. McCarthy, 73. N'Zogbia. ČK: 45. Stearman - 68. Thomas

FC Everton - Manchester City (2:0)
Góly: 36. Pienaar, 45. Saha (z 11 m)

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
18. apríl 2024 13:18