TASR/Chris O'Meara

Černák prvým gólom v play off prispel Tampe k úspešnému vstupu vo finále

29.06.2021, 07:13
Do streleckej listiny sa v bojoch o Stanley Cup zapísal premiérovo vo svojom 46. zápase.

Slovenský hokejista Erik Černák otvoril skóre úvodného zápasu finále play off NHL. Svojím prvým gólom vo vyraďovačke v kariére prispel k domácemu triumfu Tampy Bay nad Montrealom 5:1.

Jeho krajan Tomáš Tatar v tíme Canadiens opäť chýbal na súpiske. Obhajca Stanleyho pohára vedie v sérii 1:0.

Dvadsaťštyriročný slovenský obranca sa presadil v 7. minúte duelu, keď si nakorčuľoval medzi kruhy a šikovne usmernil prihrávku Ondřeja Paláta.

Do streleckej listiny sa v bojoch o Stanley Cup zapísal premiérovo vo svojom 46. zápase. V pondelkovom zápase odohral 19:03 minúty, mal dva plusové body a dve trestné minúty.

Dvoma zásahmi prispel k triumfu Nikita Kučerov, ktorý tiež prihral v závere zápasu na gól Stevenovi Stamkosovi. Tri asistencie dosiahol Brayden Point.

Jediným úspešným strelcom v drese Montrealu bol Ben Chiarot, keď skorigoval v 38. minúte na 1:2. Víťazstvo Tampy vychytal Andrej Vasilevskij, ktorý chytil 18 striel.

Podľa webu NHL má úspešný tím v prvom zápase vo finále veľkú výhodu a od formátu na štyri víťazstvá (v roku 1939) získal Stanleyho pohár v 75-percentách prípadov (61 z 20).

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers 04 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 05 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off
27. apríl 2024 19:46