Slováci mieria za medailami

21.09.2007, 00:00

Slovenskí vodní slalomári potvrdili ambície odviesť si z majstrovstiev sveta v Brazílii medaily.
Postavenie v absolútnej svetovej špičke potvrdili naše kajakárky, keď v kvalifikácii sa všetky tri dostali do najlepšej päťky.
Obhajkyňa zlata z minuloročného šampionátu v Prahe Jana Dukátová zajazdila druhú najrýchlejšiu jazdu, iba o dve stotiny sekundy pomalšia bola olympijská víťazka z Atén a majsterka sveta z Penrithu 2005 Elena Kaliská na tretej priečke. Úspech slovenských farieb zavŕšila Gabriela Stacherová, ktorá skončila piata.
Slováci sa presadili aj v kategórii C2. Svoju dominanciu potvrdili bratia Pavol a Peter Hochschornerovci. Dvojnásobní olympijskí víťazi vyhrali prvú kvalifikačnú jazdu.
Kvalitu slovenských debloviek zvýraznili Tomáš Kučera s Jánom Bátikom, ktorí zajazdili tretí najrýchlejší čas. Tretia slovenská loď s posádkou majstrov Európy z tohtoročného šampionátu v Liptovskom Mikuláši Peter Škantár, Ladislav Škantár je na 23. mieste.

28. apríl 2024 04:30