Víťazstvo vrátilo Trenčín na čelo tabuľky

22.10.2007, 00:00

V stretnutiach 17. kola najvyššej hokejovej súťaže privítala v najzaujímavejšom stretnutí dňa Dukla Trenčín mužstvo z Popradu. Trenčanom sa podarilo vďaka víťazstvu 5:3 vrátiť na vedúcu pozíciu v extraligovej tabuľke.
O tom, že víťazstvo ostane v Trenčíne, sa rozhodlo v rozmedzí šestnástich sekúnd. V sedemnástej minúte otvoril skóre stretnutia Ján Pardavý a takmer okamžite zvýšil na 2:0 pre Trenčín syn bývalého reprezentanta Slovenska Ota Haščáka, Marek. V druhej časti hry sa na ľade viac vylučovalo ako hralo, na trestnú lavicu išli postupne dvaja hráči Popradu a štyria Trenčania. Početnú výhodu však ani jeden tím nedokázal využiť. Začiatok tretej tretiny opäť patril domácemu Trenčínu. Hneď v jej prvej minúte zvýšil na 3:0 Andrej Kollár, ktorý strelou spomedzi kruhov prekvapil popradského brankára. Dukla ešte poistila víťazstvo v závere -- päť minút pred koncom uzatváral skóre zápasu Viliam Čacho.