Novým lídrom je Artmedia. Zdolala Trnavu

24.09.2007, 00:00

Artmedia Petržalka zvládla po náročnom zápase proti Panathinaikosu v Pohári UEFA domáci duel v najvyššej súťaži. Zverenci trénera Vladimíra Weissa porazili Trnavu 3:1. Tej nepomohli ani "červeno-čierni" fanúšikovia, ktorí usporiadali pred šlágrom kola pochod v uliciach Bratislavy. Petržalčania sa tak po tomto víťazstve dostali na čelo tabuľky. "Sme spokojní s víťazstvom a v druhom polčase aj s predvedenou hrou. Myslím si, že presne takto by to malo vyzerať -- dobrá divácka kulisa, kvalitný futbal, pekné góly," povedal kouč domácich Weiss.
Artmedia nastúpila bez dvoch kľúčových hráčov v základnej zostave -- Obžeru a Fodreka. Aktívnejšie začali hostia povzbudzovaní množstvom fanúšikov, napriek tomu prvý gól strelil Halenár, keď prekonal bezmocného Kamescha. Ešte do polčasu sa podarilo Spartaku vyrovnať, keď sa po Barčíkovej prihrávke presadil Tomčák. Po zmene strán poslal Weiss do hry Obžeru s Fodrekom, čo bolo na výkone domácich vidieť. Tí sa presadili až v záverečnej dvadsaťminútovke. Práve Fodrek sa dostal k odrazenej lopte po rohu špílmachra Kozáka a s prispením pravej žrde prekonal brankára. O dve minúty nato vyslal Kozák do behu Halenára, ktorý svojím druhým gólom definitívne rozhodol o víťazstve bratislavského mužstva. "Videli sme kvalitný zápas. Naša hra bola určite lepšia v prvom polčase, v druhom sa nám už tak nedarilo. Artmedia je skúsený tím, vybojovaný náskok si už v závere s prehľadom udržala," zhodnotil hosťujúci tréner Josef Mazura.