Giro d´Italia: Sagan dostal po 18. etape pokutu za zastrašovanie

28.05.2021, 09:26
Peter Sagan dostal pokutu tisíc švajčiarskych frankov

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe prišiel po 18. etape Giro d´Italia o 50 bodov v rebríčku Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) a dostal pokutu tisíc  švajčiarskych frankov.

Pretekárska jury uviedla ako dôvod sankcii "zastrašovanie, nevhodné správanie voči ostatným jazdcom".

Trojnásobný majster sveta však neprišiel o body v súťaži o cyklámenový dres a pred tromi záverečnými etapami má náskok 22 bodov pred Talianom Davidem Cimolaiom (Israel Start-Up Nation) a ďalšie tri pred Fernandom Gaviriom z Kolumbie (UAE Team Emirates).

Sagan dostal trest údajne za to, že počas úvodných desiatok kilometrov štvrtkovej etapy, keď sa Bora snažila kontrolovať preteky, aby sa jeho súperi z bodovacej súťaže nedostali do úniku, blokoval niektorých pretekárov. Informoval o tom portál cyclingnews.com.

Únik sa v najdlhšej etape celých pretekov vytvoril až po takmer 60 km. Keď sa odtrhla vyše 20-členná skupina, Sagan, jeho kolega Daniel Oss a Filippo Ganna z tímu celkového lídra Ineos Grenadiers prišli na čelo pelotónu, aby zastavili ďalšie pokusy o úniky.

"Dnes bola dôležitá etapa a cieľ bol nestratiť body v boji o cyklámenový dres. Udržali sme pod kontrolou šprintérov, ktorí boli blízko v poradí bodovacej súťaže. V piatok a v sobotu máme dve ťažké horské etapy," uviedol Sagan po etape.

"Bola to posledná a rozhodujúca etapa v boji o cyklámenový dres. Naša stratégia bola nechať ísť únik až do cieľa, alebo, ak by o to mali záujem aj iné tímy, držať únik na uzde a zabojovať vo finále. Boli sme pripravení na všetky možné scenáre aj bojovať o etapové víťazstvo," citoval Cycling News športového riaditeľa Bory Jána Valacha.

Únik si nakoniec vypracoval veľký náskok a zobral všetky body na rýchlostnej prémii i v cieli. Z víťazstva sa tešil domáci Alberto Bettiol (EF Education-Nippo).

01 - Modified: 2024-04-03 22:06:46 - Feat.: - Title: "Je čas zasadnúť opäť do sedla." Sagan začal po operácii trénovať 02 - Modified: 2024-03-19 13:50:00 - Feat.: - Title: KVÍZ Viete, ktoré známe osobnosti si kúpili druhý domov a kde? Otestujte sa! 03 - Modified: 2024-02-23 13:28:51 - Feat.: - Title: Peter Sagan musel podstúpiť operáciu. Má problémy so srdcom a bude musieť vynechať preteky 04 - Modified: 2023-11-26 20:53:47 - Feat.: - Title: Sagan vyhral tretí ročník charitatívneho podujatia Beking v Monaku 05 - Modified: 2023-10-27 09:36:00 - Feat.: - Title: Pod vianočným stromčekom zlacnený bicykel? Biznis s týmto tovarom je v kríze, prídu výpredaje
19. apríl 2024 17:57