Druhá výhra slovenských hokejistov. V skupine sú druhí za Rusmi o skóre

23.05.2021, 10:50
TASRTASRredred
Zápas svetového šampionátu v hokeji medzi Veľkou Britániou a Slovenskom sme sledovali online.

Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili aj vo svojom druhom zápase na MS v Rige. V nedeľu zdolali Veľkú Britániu tesne 2:1 a v A-skupine im patrí s plným počtom 6 bodov priebežné druhé miesto o skóre za vedúcimi Rusmi.

​Zverenci Craiga Ramsayho v stretnutí dominovali, súpera jasne prestrieľali, ale z obrovského množstva šancí využili iba dve. V 25. sekunde otvoril skóre Marek Hrivík a po súperovom vyrovnaní skóroval v 25. minúte Róbert Lantoši, čo sa ukázal byť napokon víťazný gól. Duel nedochytal pre zranenie Branislav Konrád, ktorého po prvej tretine nahradil v bránke Július Hudáček.

Slováci odohrajú tretí súboj na šampionáte už v pondelok, keď o 15.15 SELČ nastúpia proti lídrovi skupiny Rusku. Briti sa po dni voľna predstavia v utorok v rovnakom čase proti Dánom.

MS v hokeji 2021 na HNonline:

01 - Modified: 2021-05-22 13:04:51 - Feat.: 0 - Title: Obranca Rosandič pred zápasom s Britmi: Bude to o nás, nesmieme im nič dovoliť 02 - Modified: 2021-05-22 06:03:32 - Feat.: 0 - Title: Vydarený štart šampionátu. Slováci nad Bieloruskom vyhrali 5:2
01 - Modified: 2024-05-05 07:59:00 - Feat.: - Title: Pred 30 rokmi prepojil Francúzsko s Anglickom podmorský tunel, má 50 kilometrov 02 - Modified: 2024-05-04 21:51:39 - Feat.: - Title: Cikajúci chlapec v Bruseli sa opäť obliekol do detvianskeho kroja 03 - Modified: 2024-05-04 14:10:35 - Feat.: - Title: Mladí Slováci to na finále nedotiahli, podľahli Američanom. Čaká ich zápas o bronz 04 - Modified: 2024-05-03 18:49:28 - Feat.: - Title: Úvod vyzeral famózne, potom prišlo poľavenie. Slováci si však bez problémov poradili s Poľskom 05 - Modified: 2024-05-03 11:01:38 - Feat.: - Title: Situácia sa bude ešte zhoršovať. Z prepadu Slovenska v rebríčku slobody tlače viní opozícia vládu
05. máj 2024 13:50