Super Bowl: Triumfovali hráči Tampy Bay, legendárny Brady prepisoval rekordy

08.02.2021, 06:41
Rozohrávač Tom Brady nastúpil vo veku 43 rokov na jubilejný desiaty Super Bowl a rekordný siedmykrát sa radoval z víťazstva.

Hráči Tampy Bay Buccaneers triumfovali v Super Bowle LV. Vo finále najprestížnejšej ligy amerického futbalu NFL na domácom štadióne zdolali obhajcov Kansas City Chiefs jednoznačne 31:9 a získali druhú Trofej Vincea Lombardiho.

Na titul premenili aj svoju jedinú predchádzajúcu finálovú účasť pred osemnástimi rokmi.

Legendárny rozohrávač Tom Brady nastúpil vo veku 43 rokov na jubilejný desiaty Super Bowl a rekordný siedmykrát sa radoval z víťazstva.

Predchádzajúcich šesť trofejí vybojoval v drese New England Patriots, Tampu doviedol k titulu hneď v premiérovej sezóne v novom pôsobisku.

"Som hrdý na všetkých spoluhráčov. Verili sme si, zomkli sme sa v správnej chvíli a dokázali sme to. Tento tím sa už navždy zapísal do histórie ako majster sveta," povedal Brady, ktorý posunul aj ďalšie vlastné rekordy.

Rekordný piatykrát ho vyhlásili za Najužitočnejšieho hráča (MVP) Super Bowlu, je aj najstarší hráč s týmto ocenením v histórii súťaže.

Tréner Bruce Arians sa vo veku 68 rokov stal najstarším hlavným trénerom s víťazstvom v Super Bowle.

Super Bowl LV:
Raymond James Stadium, Tampa
Tampa Bay Buccaneers - Kansas City Chiefs 31:9 (7:3, 14:3, 10:3, 0:0)

Tampa viedla v prvej štvrtine 7:3 a mala šancu na ďalší touchdown, ale neskórovala ani na štvrtý pokus a z nádejného driveu nevyťažila žiadny bodový zisk.

Vynahradila si to v druhom dejstve, keď sa po sérii chýb a faulov Kansasu udržala na lopte a rovnako ako pri úvodnom touchdowne sa zopakovala spolupráca Bradyho a Roba Gronkowského. Ďalší TD pridali Buccaneers šesť sekúnd pred polčasovou prestávkou, Brady tentoraz našiel v end zóne Antonia Browna.

Chiefs odštartovali druhý polčas field goalom z 52 yardov, súper však kontroval už svojím štvrtým touchdownom v zápase a pridal aj field goal a po tretej štvrtine viedol luxusným náskokom 31:9.

Obranca Tampy ani v záverečnej časti nedovolila Kansasu, ktorý v základnej časti viedol celú ligu s bilanciou 14-2, pomýšľať na comeback a skóre sa už nezmenilo.

01 - Modified: 2024-02-15 07:57:11 - Feat.: - Title: Streľba na oslavách triumfu v Super Bowle má jednu obeť a 21 zranených 02 - Modified: 2024-02-14 22:44:29 - Feat.: - Title: Oslavy víťazov Super Bowlu prerušila streľba, hlásia jednu obeť 03 - Modified: 2024-02-12 08:51:01 - Feat.: - Title: Z Deadpoola je v prvých záberoch z pokračovania Marvel Jesus. Pozri si všetky trailery, ktoré mali premiéru počas Super Bowlu 04 - Modified: 2024-02-12 05:53:36 - Feat.: - Title: Super Bowl rozhodlo predĺženie. Kansas zdolal San Franciso a obhájil titul 05 - Modified: 2024-02-12 05:46:24 - Feat.: - Title: Super Bowl 2024: Taylor Swift stihla priletieť z Tokia, aby naživo videla výhru Kelceho tímu. Žiadosť o ruku sa však nekonala
19. apríl 2024 11:02