Perry Nelson-USA TODAY Sports

Začalo sa finále NHL. Sekerov Dallas sa ujal vedenia v sérii

20.09.2020, 07:21
Dallas vsietil otvárací gól finálovej série už v 6. minúte zásluhou Joela Hanleyho.

Hokejisti Dallasu sa ujali vedenia vo finále play off NHL. V úvodnom zápase záverečných bojov o Stanleyho pohár v Edmontone zdolali Tampu Bay 4:1, keď víťazný gól strelil v 33. minúte Jamie Oleksiak.

Andrej Sekera v drese Stars si za vyše 17 minút na ľade pripísal plusový bod, ďalší slovenský obranca Erik Černák odohral za Lightning viac než 16 minút s mínusovým bodom.

Tampa odpovedala ešte v prvej tretine Yannim Gourdem, no v ďalších dejstvách sa presadili už iba Stars.

Oleksiakov zásah poistil krátko pred druhou prestávkou Joel Kiviranta a skóre uzavrel v predposlednej minúte riadneho hracieho času do prázdnej bránky Jason Dickinson.

Veľký podiel na triumfe Texasanov mal brankár Anton Chudobin, ktorý chytil 35 z 36 striel súpera a mal 97,2-percentnú úspešnosť zákrokov.

Sekera si okrem plusky pripísal jeden hit a dve zblokované strely. Černák vyslal jeden pokus na bránku a predviedol jeden hit.

finále play off NHL - 1. zápas:

Tampa Bay - Dallas 1:4
/stav série 0:1/

01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
26. apríl 2024 13:48