Bajčičák skončil šiesty, Bátory opäť zlyhal

04.03.2007, 23:00

Pred záverečnými pretekmi na majstrovstvách sveta v klasickom lyžovaní v japonskom Sappore sa vedúci slovenskej výpravy Peter Brüll pre HN vyjadril: "Našim dvom najlepším bežcom dáme šancu presadiť sa na 50 km trati." Presadil sa iba jeden. Martin Bajčičák, ktorý skončil šiesty a dosiahol tak svoje druhé najlepšie umiestnenie na majstrovstvách sveta v kariére. Bajčičák stratil kontakt so skupinkou práve v čase, keď sa v nej začalo nastupovať k záverečnému útoku. Vidiac márnosť snahy udržať kontakt s najlepšími zameral sa na poistenie svojho postavenia. Lepšie umiestnenie na svetovom šampionáte dosiahol Iba pred dvomi rokmi v nemeckom Oberstdorfe, keď v skiatlone na 2 x 15 km skončil štvrtý. Druhá ikona slovenského bežeckého lyžovania, Ivan Bátory, však opäť zlyhal a do cieľa prišiel vyčerpaný až na 40. mieste, keď na víťazného Nóra Odda Björna Hjelmeseta stratil vyše trinásť minút. Pre 31-ročného rodáka z Liptovského Mikuláša sa tak šampionát skončil fiaskom, keď ani v jednej z troch disciplín sa nedokázal presadiť.