Trenčín zápas nepustil

01.03.2007, 23:00

Najvyrovnanejšia séria štvrťfinálových súbojov hokejovej extraligy mala byť medzi Trenčínom a Martinom. Nie je. Štvrtý tím po základnej časti vyhral oba domáce zápasy. Po stredajšej tesnej výhre 3:2 v druhom zápase Trenčín dominoval. Vyhral 6:2.
"Boli sme jasne lepším tímom. Hostia sa veľmi rýchlo vzdali, čo ma prekvapilo. Som spokojný. Splnili sme cieľ. Do Martina ideme vyhrať aspoň jeden zápas," povedal tréner Trenčína Antonín Stavjaňa.
Rozhodujúcim momentom druhého zápasu boli dva rýchle góly Trenčanov v prvej tretine, ktorými otočili nepriaznivý stav duelu. V druhej tretine dvomi gólmi definitívne zlomil odpor Martinčanov účastník posledných majstrovstiev sveta v Lotyšsku, Andrej Kollár.
V druhom včerajšom súboji Slovanisti vrátili Popradčanom prehru z úvodného zápasu. Ale ich tesné víťazstvo 2:1 sa rodilo ťažko. Kľúčovým momentom bola presilová hrá "belasých" v polovici zápasu, ktorú využil Martin Kuľha. "