Boston s Chárom a Halákom postúpil do finále Východnej konferencie

07.05.2019, 07:13
V konferenčnom finále sa stretnú s Carolinou Hurricanes.

Hokejisti Bostonu Bruins so slovenským obrancom Zdenom Chárom a brankárom Jaroslavom Halákom sa prebojovali do finále Východnej konferencie zámorskej NHL.

V šiestom zápase 2. kola play off zvíťazili na ľade Columbusu Blue Jackets 3:0 a v celej sérii triumfovali 4:2. V konferenčnom finále sa stretnú s Carolinou Hurricanes.

Chára strávil na ľade vyše 26 minút, Halák nechytal. Príležitosť opäť dostal Fín Tuukka Rask, ktorý zaznamenal šiesty shutout v bojoch o Stanleyho pohár, keď vykryl všetkých 39 striel.

Bruins sa ujali vedenia v 33. minúte zásluhou Davida Krejčího. V tretej tretine pridali ďalšie góly Marcus Johansson a David Backes. V úvodných dvoch zápasoch s Carolinou bude mať Boston výhodu domáceho ľadu.

/stav série: 2:3/

01 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 02 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 03 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 04 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers 05 - Modified: 2024-04-28 05:40:57 - Feat.: - Title: Tampa s Černákom a NY Islanders odvrátili prvú hrozbu vyradenia, Boston vedie
02. máj 2024 22:38