Barcelona jednoznačne zdolala Liverpool a je blízko finále Ligy majstrov, Messi dvakrát skóroval

01.05.2019, 23:01
Odveta sa bude hrať na budúci týždeň 7. mája na Anfielde.

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v stredajšom prvom semifinále Ligy majstrov 2018/2019 na Camp Nou nad FC Liverpool 3:0. Skóre otvoril v 26. minúte Luis Suarez a bol to jubilejný 500. gól Kataláncov v LM. V druhom polčase spečatil výsledok jedenástym a dvanástym presným zásahom v tejto sezóne prestížnej súťaže Lionel Messi.

Barcelona tak v LM doma neprehrala už v rekordných 32 zápasoch, odveta sa bude hrať na Anfielde budúci týždeň 7. mája. Postupujúci z tejto dvojice sa vo finále 1. júna v Madride stretne s úspešnejším z dua Ajax Amsterdam - Tottenham Hotspur, prvý zápas vyhrali Holanďania v Londýne 1:0.

prvý zápas semifinále LM 2018/2019
FC Barcelona - FC Liverpool 3:0 (1:0)

Góly: 75. a 82. Messi, 26. Suarez, rozhodoval: Kuipers (Hol.), ŽK: Lenglet, Suarez, Alba - Fabinho

FC Barcelona: ter Stegen - Roberto (90.+4 Alena), Pique, Lenglet, Alba - Rakitič, Busquets, Vidal - Messi, Suarez (90.+3 Dembele), Coutinho (60. Semedo)
FC Liverpool: Alisson - Gomez, Matip, van Dijk, Robertson - Milner (84. Origi), Fabinho, Keita (24. Henderson) - Salah, Mane, Wijnaldum (78. Firmino)

Čerstvo korunovaný španielsky majster nastúpil v očakávanej zostave, tréner LFC Jürgen Klopp ňou trochu zamiešal, nehral Firmino limitovaný zdravotnými problémami, ani obranca Alexander-Arnold, ktorého miesto zaujal Gomez. V prvom polčase to bola medzi oboma 5-násobnými európskymi šampiónmi taktická bitka o stred poľa. V 4. minúte sa dostal Mane za chrbát Piqueho, ten ho v súboji zhodil na zem, ale penalta sa nepískala. Pokutový kop sa nekopal ani v 14. minúte, keď Messi reklamoval ruku van Dijka. O minútu Messi prihral do šance Coutinhovi, ktorého strelu ale Alisson výborne zlikvidoval.

V 24. minúte si hosťujúci Keita zranil slabiny a vystriedal ho Henderson. Už o dve minúty sa zmenilo skóre, pri akcii z ľavej strany si Alba počkal na nábeh Suareza a ten jeho prihrávku v sklze pred Alissonom poslal do siete - 1:0. LFC mohol vyrovnať v 35. minúte, keď Henderson poslal prihrávku za obranu na Maneho, ten loptu ale dočahoval a vo veľkej šanci prestrelil nad. Hralo sa vo vysokom tempe, hostia dokázali favorita dostať do úzkych, ale skóre sa v prvom polčase nezmenilo.

Minuloročný neúspešný finalista z Anglicka mohol hneď na začiatku druhého polčasu vyrovnať, z dobrej pozície vypálil Milner, ale ter Stegen skvele vyrazil. Nemecký brankár sa predviedol aj v 53. minúte, keď vyrazil prízemnú strelu Salaha spoza šestnástky na roh. Ter Stegen sa ukázal aj v 59. minúte, keď bomba Milnera skončila v jeho rukaviciach. Domáci nechávali hosťom priestor, ale aj vďaka veľkej snahe "The Reds" vyrovnať. Barcelone sa jej taktika vyplatila v 75. minúte, po strate lopty hostí prenikal Messi, jeho prihrávka sa dostala k Suarezovi, ktorý trafil len brvno, ale lopta sa odrazila pred osamoteného Messiho a ten ju pohodlne dopravil do opustenej brány - 2:0.

V 82. minúte na krutých 0:3 pre Liverpool upravil fantastickou strelou do pravého horného rohu z priameho kopu Messi. Bol to jeho jubilejný 600. gól v drese FC Barcelona. Znížiť mohol vzápätí striedajúci Firmino, jeho strelu na bránkovej čiare zastavili obrancovia a dorážka Salaha išla iba do žrde. V úplnom závere nevyužil po brejkoch dve veľké šance domáci striedajúci Dembele, no do odvety aj tak pôjde Barcelona s luxusným trojgólovým náskokom.

01 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 02 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 03 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 04 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte 05 - Modified: 2024-04-09 13:49:38 - Feat.: - Title: Islamský štát hrozí útokmi na štvrťfinále Ligy majstrov. Paríž, Londýn a Madrid posilnili bezpečnosť
16. apríl 2024 06:10