Reuters

Barcelona zdolala Levante gólom Messiho, obhájila majstrovský titul

27.04.2019, 23:08
"Barca" získala už svoj 26. ligový titul, z toho ôsmy za uplynulých 11 sezón.

Futbalisti FC Barcelona obhájili majstrovský titul v španielskej La Lige. Definitívne si ho zabezpečili triumfom 1:0 nad UD Levante v sobotňajšom zápase 35. kola. O víťazstve domácich "blaugranas" rozhodol gól Lionela Messiho zo 62. minúty.

Argentínčan pritom začal zápas na lavičke a na ihrisko sa dostal až po prestávke. Bol to pre neho 34. presný zásah v sezóne a upevnil si ním postavenie na čele tabuľky kanonierov.

Barcelona má tri kolá pred koncom sezóny na čele ligovej tabuľky deväťbodový náskok pred druhým Atleticom Madrid (83 - 74 b.).

To by sa ešte lídrovi mohlo teoreticky bodovo vyrovnať, v prospech zverencov Ernesta Valverdeho však hrajú lepšie vzájomné zápasy (1:1, 2:0).

"Barca" získala už svoj 26. ligový titul, z toho ôsmy za uplynulých 11 sezón. Viac ich vybojoval v najvyššej španielskej súťaži iba madridský Real - 33.

Atletico si v sobotu po rozpačitom výkone poradilo s Valladolidom bojujúcim o záchranu 1:0 zásluhou vlastného gólu Joaquina Fernandeza. "Los Colchoneros" však budú bojovať už len o druhé miesto, ktoré majú na dosah - pred tretím Realom majú deväťbodový náskok, metstský rival má ešte k dobru nedeľný zápas na ihrisku Vallecana.

V baskickom derby medzi Bilbaom a Alavesom videli diváci remízu 1:1. Najprv v 41. minúte poslal loptu z priameho kopu rovno do šibenice domáci Beňat, no ešte pred odchodom do kabín stihol vyrovnať Borja Baston.

Celta de Vigo v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom remizovala na ihrisku Leganes 0:0. Galícijskému tímu patrí v tabuľke 16. priečka, od pásma zostupu ho delia tri body.

01 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 02 - Modified: 2024-03-12 12:50:50 - Feat.: - Title: Tréner Barcelony chváli Lobotku. Je to rozdielový hráč, rád by som ho videl v našom tíme, tvrdí Xavi 03 - Modified: 2024-03-05 13:20:00 - Feat.: - Title: „Spaľováky“ bez šance: Poznáme finalistov prestížnej ankety Svetové auto roka 2024 04 - Modified: 2024-02-22 14:47:01 - Feat.: - Title: Doplatí na to naša repre? Odborník tlmí skepsu týkajúcu sa Calzonovej dvojúlohy: Kouč ihneď vyslal silný odkaz 05 - Modified: 2024-01-28 08:46:51 - Feat.: - Title: Tréner Xavi po sezóne skončí v FC Barcelona. Je to hrozné pre duševné zdravie, tvrdí
24. apríl 2024 18:19