Ďalšia senzácia v Lige majstrov. Manchester United šokoval topfavorita

06.03.2019, 21:54
V nadstavenom čase rozhodol Marcus Rashford gólom z jedenástky, ktorú rozhodca Damir Skomina nariadil po konzultácii s VAR.

Futbalisti Manchestru United postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov 2018/2019.

Po prehre v úvodnom domácom stretnutí 0:2 zvíťazili v stredajšom odvetnom osemfinálovom zápase na štadióne Paríža St. Germain 3:1 a prebojovali sa medzi osem najlepších tímov.

Po necelých dvoch minútach hry sa Manchester dostal do vedenia, keď nedorozumenie medzi domácimi obrancami Kehrerom a Silvom využil na vedúci gól Lukaku.

Od tohto momentu boli Parížania aktívnejší, hostí takmer pol hodinu nepustili na dostrel svojej bránky.

V 7. minúte chýbali Mbappemu na vyrovnanie po prihrávke Di Mariu iba centimetre, o päť minút neskôr sa už však domácemu Bernatovi podarilo skórovať.

Ďalšie príležitosti na otočenie skóre mali Alves a Di Maria, ale gól padol do Buffonovej siete. Brankár PSG neudržal v 30. minúte strelu Rashforda takmer z 30 metrov a Lukaku dostal United do polčasového vedenia 2:1.

Domáci pokračovali po zmene strán vo svojej prevahe, strely na De Geovu bránku však nepribúdali. Dvadsať minút pred koncom musel vynútene striedať domáci Draxler pre zranenie zadného stehenného svalu na ľavej nohe. "Červení diabli" sa pred Buffona nedostávali, domáci držali loptu, no chýbalo im zakončenie.

Až v 82. minúte sa dostal k strele z uhla Meunier, De Gea vyrazil. O niekoľko sekúnd bol sám pred brankárom hostí Mbappe, pri kľučke sa však pošmykol a nedokázal zakončiť. Šok pre domácich prišiel v nadstavenom čase, keď Dalot trafil ruku Kimpembeho v domácej šestnástke a rozhodca Skomina prisúdil hosťom po prezretí videa penaltu. Rashord ju premenil a posunul United do štvrťfinále.

V druhom zápase večera medzi FC Porto a AS Rím bol stav po 90 minútach 2:1. Keďže sa takýto výsledok zrodil v prospech AS v prvom zápase v Taliansku, hralo sa predĺženie.

odveta osemfinále LM 2018/2019:
Paríž St. Germain - Manchester United 1:3 (1:2)
Góly: 12. Bernat - 2. a 30. Lukaku, 90.+4 Rashford (z 11 m). ŽK: Di Maria, Paredes - Shaw, rozhodoval: Skomina (Slov.)
zostavy:
Paríž: Buffon – Kehrer (70. Paredes), Thiago Silva, Kimpembe, Bernat – Verratti, Marquinhos – Dani Alves (90.+5 Cavani), Draxler (70. Meunier), Di Maria – Mbappe
Manchester: De Gea – Lindelöf, Bailly (36. Dalot), Smalling, Shaw – Young (87. Greenwood), McTominay, Fred – Pereira (80. Chong), Lukaku, Rashford

01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
23. apríl 2024 19:23