TASR/AP

Boston vyhral nad San José. Chára pomohol gólom

19.02.2019, 06:21
O ich triumfe rozhodol v závere štvrtej minúty extra času Charlie McAvoy.

Slovenský hokejista Zdeno Chára prispel v noci na utorok v zámorskej NHL gólom k víťazstvu Bostonu na ľade San Jose 6:5 po predĺžení.

Bruins v druhej polovici zápasu premrhali trojgólový náskok, napokon sa však tešili zo zisku dvoch bodov. O ich triumfe rozhodol v závere štvrtej minúty extra času Charlie McAvoy.

Hráči Tampy Bay v zostave s Erikom Černákom zvíťazili v aréne Columbusu 5:1. Slovenský obranca strávil na ľade vyše 22 minút a na konto si pripísal plusový bod. Ruský kanonier Nikita Kučerov si vylepšil štatistiky o päť kanadských bodov, keď k dvom gólom pridal tri asistencie.

"Blesky" natiahli víťaznú sériu na šesť zápasov. Ottawa s Christiánom Jarošom prehrala v gólovej prestrelke v Chicagu 7:8. Arizona bez Richarda Pánika podľahla Calgary 2:5.

výsledky:
      Calgary - Arizona 5:2, Columbus - Tampa Bay 1:5, Chicago - Ottawa 8:7, Colorado - Vegas 3:0, San Jose - Boston 5:6 pp /za hostí Chára 1+0/, Los Angeles - Washington 2:3

01 - Modified: 2024-05-05 18:33:11 - Feat.: - Title: Fíni majú v nominácii štyroch hráčov z NHL a 17-ročného Heleniusa 02 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok 03 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 04 - Modified: 2024-04-29 12:38:42 - Feat.: - Title: Odborník hodnotí možnú repre posilu Fehérváryho: Má dobrý odhad aj kvalitné vyvážanie puku. Skrátka kvalita 05 - Modified: 2024-04-29 04:54:10 - Feat.: - Title: Fehérváry je voľný na MS. Slovenský hokejista skóroval, no Washington prehral aj štvrtý duel s Rangers
06. máj 2024 08:28