Chorvát Vida venoval Ukrajine výhru nad Ruskom. Dostane trest od FIFA?

08.07.2018, 22:31
ČTKČTK
Medzinárodná federácia FIFA už uviedla, že sa videozáznamom bude zaoberať.

Vo štvrťfinálovom súboji majstrovstiev sveta s domácim tímom strelil gól a v následnom rozstrele premenil aj pokutový kop.

Ďaleko viac však podráždilo Rusov video, ktoré chorvátsky obranca Domagoj Vida umiestnil na sociálne siete. Bývalý futbalista Dynama Kyjev totiž venoval víťazstvo Ukrajine.

"Sláva Ukrajine! Toto víťazstvo je pre Ukrajinu a Dynamo Kyjev! Chorvátsko do toho!" kričal autor gólu na 2:1 rusky spolu s bývalým spoluhráčom z Dynama a súčasným manažérom reprezentácie Ognjenom Vukojevicom.

Vida neskôr vyhlásil, že išlo len o vtip a odkaz nemal žiadny politický podtext. "Bol to len vtip pre kamarátov z Dynama Kyjev. Milujem Rusov i Ukrajincov," citoval Vidu ruský denník Sport Express.

Dvadsaťdeväťročný stopér Besiktasu sa v predĺžení presadil po rohu, keď lopta z jeho hlavy prešla za chrbát brankára Igora Akinfejeva. Rusi síce stihli vyrovnať, ale po následnom rozstrele sa aj vďaka Vidovmu úspešnému pokusu radovali Chorváti.

Niektoré ruské médiá navyše prišli s tým, že Vida mal byť v predĺžení vylúčený. Argumentovali, že po žltej karte za vyzlečený dres po oslave góla ho rozhodca o chvíľu neskôr rovnako napomenul aj za faul, avšak červenú kartu nevytiahol. Podľa oficiálneho zápisu však Vida dostal žltú spätne len za vyzlečený dres.

01 - Modified: 2018-07-27 08:16:44 - Feat.: - Title: Obľúbený český komentátor čelí útokom kvôli kritike Ruska. Nemám problém to povedať, reaguje 02 - Modified: 2018-07-23 09:55:50 - Feat.: - Title: Sledovanosť futbalu u nás rástla 03 - Modified: 2018-07-17 06:24:47 - Feat.: - Title: Tajomstvo úspechu: Ako si Francúzi povedali, že budú najlepší na svete 04 - Modified: 2018-07-16 16:01:13 - Feat.: - Title: Chorvátska prezidentka mokne, Putin je suchý. Je to hanba ochranky, hovorí expert 05 - Modified: 2018-07-16 09:20:34 - Feat.: - Title: Ako oslavovalo Francúzsko: eufória, ale aj bitky rabovanie a smrteľné úrazy
01. máj 2024 06:20