Historický úspech pre Real Madrid. Tretíkrát v rade vyhrali Ligu majstrov

26.05.2018, 22:38
Celkovo je to pre "Biely balet" už trinásty triumf.

Futbalisti dvojnásobného obhajcu titulu Realu Madrid zvíťazili v sobotňajšom finále Ligy majstrov 2017/2018 nad FC Liverpool 3:1. Do vitríny španielskeho veľkoklubu pribudla už trinásta trofej za prvenstvo v Európskom pohári majstrov (EPM), resp. v Lige majstrov.

Cesta Realu Madrid do finále:

Real sa stal prvým tímom v novodobom formáte súťaže, ktorý uspel v troch po sebe nasledujúcich finálových súbojoch. "Biely balet" v minulosti triumfoval v rokoch 1956-1960 v prvých piatich ročníkoch EPM. Predchodcu LM dokázali v minulosti trikrát v rade vyhrať Ajax Amsterdam (1971-1973) a Bayern Mníchov (1974-1976).

Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre duelu na Olympijskom štadióne v Kyjeve v 51. minúte Karim Benzema po hrubej chybe brankára Lorisa Kariusa, o štyri minúty vyrovnal Sadio Mane. Rozhodol gól "nožničkami" v podaní striedajúceho waleského krídelníka Garetha Balea, ktorý ešte v 83. minúte poistil triumf svojho tímu po ďalšom zaváhaní súperovho brankára.

Lodivod Realu Zinedine Zidane sa stal prvým trénerom, ktorý zdvihol nad hlavu trofej pre víťaza LM tretíkrát v rade. Do dejín vstúpil aj jeho portugalský zverenec Cristiano Ronaldo, ktorý sa tešil z prvenstva v Lige majstrov piatykrát, čo sa doposiaľ nikomu nepodarilo.

finále Ligy majstrov 2017/2018:
      Kyjev
      Real Madrid - FC Liverpool 3:1 (0:0)
      Góly: 51. Benzema, 64. a 83. Bale - 55. Mane. Rozhodovali: Mažič - Ristič, Djurdjevič (Srb.), ŽK: Mane (Liverpool), 66.700 divákov.
      Real: Navas - Carvajal (37. Nacho), Varane, Ramos, Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos - Isco (61. Bale) - Benzema (89. Asensio), Ronaldo
      Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson - Milner (83. Can), Henderson, Wijnaldum - Salah (31. Lallana), Firmino, Mane

01 - Modified: 2024-04-09 13:49:38 - Feat.: - Title: Islamský štát hrozí útokmi na štvrťfinále Ligy majstrov. Paríž, Londýn a Madrid posilnili bezpečnosť 02 - Modified: 2024-03-21 18:34:32 - Feat.: - Title: Liga majstrov bude bez našich klubov. Prestížne, no nerentabilné, nie je to až také terno, tvrdí funkcionár 03 - Modified: 2024-03-06 11:24:00 - Feat.: - Title: Jeden z najlepších trénerov sveta čelí závažným obvineniam. Mal spreneveriť milión eur 04 - Modified: 2024-02-27 08:00:00 - Feat.: - Title: Mladíci Žiliny chcú prepísať historické štatistiky. Na štvrťfinále Ligy majstrov treba zdolať dánsky veľkoklub 05 - Modified: 2024-02-22 14:47:01 - Feat.: - Title: Doplatí na to naša repre? Odborník tlmí skepsu týkajúcu sa Calzonovej dvojúlohy: Kouč ihneď vyslal silný odkaz
25. apríl 2024 12:56