Marko DaňoUSA Today

Daňo sa vrátil do zostavy Winnipegu. Svojím gólom prispel k jednoznačnému triumfu

01.01.2018, 06:21

Slovenský hokejista Marko Daňo sa v noci na pondelok vrátil do zostavy Winnipegu a v silvestrovskom zápase NHL na ľade Edmontonu strelil svoj premiérový gól v sezóne.

Dvadsaťtriročný útočník otvoril skóre stretnutia už v 3. minúte a nasmeroval tak Jets k suverénnemu víťazstvu 5:0. V drese Oilers sa predstavil jeho krajan Andrej Sekera.

Zo Slovákov bodoval aj Tomáš Tatar, ktorý asistenciou prispel k triumfu Detroitu 4:1 nad Pittsburghom. V akcii bol brankár Jaroslav Halák, ktorého New York Islanders si odniesol z ľadu Colorada výprask 1:6. Halák odchytal prvé dve tretiny, inkasoval päť gólov z 35 striel, pred treťou tretinou ho vystriedal v bránke Nemec Thomas Greiss.

Toronto s obrancom Martinom Marinčinom prehralo na ľade nováčika Las Vegas 3:6. Hlavnou postavou duelu bol švédsky útočník William Karlsson, ktorý strelil premiérový hetrik v histórii Golden Knights a pridal k nemu aj jednu asistenciu. Chicago so slovenským útočníkom Richardom Pánikom prehralo v Calgary 3:4 po predĺžení.

Výsledky NHL:
Vegas - Toronto 6:3, Anaheim - Arizona 5:2, Columbus - Tampa Bay 0:5, Detroit - Pittsburgh 4:1 /TATAR za domácich 0+1/, Edmonton - Winnipeg 0:5 /DAŇO za hostí 1+0/, Colorado - New York Islanders 6:1 /HALÁK za hostí chytal do 41. minúty, inkasoval 5 gólov z 35 striel/, Dallas - San Jose 6:0, Calgary - Chicago 4:3 pp

01 - Modified: 2024-05-15 07:38:44 - Feat.: - Title: Slovenský tréner Poľska pre HN: Varšava nemá ani tím, Hokej sa tu dostane do športových správ raz za mesiac 02 - Modified: 2024-05-14 12:45:16 - Feat.: - Title: Slováci zdolali top favorita. Kvalitou to bol duel NHL, dokázali sme sa vyrovnať s dôrazom Američanov 03 - Modified: 2024-05-13 13:02:26 - Feat.: - Title: Slafkovský je na šampionáte vo svojom živle. Jeho úlohy sú jasné, píšu Česi 04 - Modified: 2024-05-13 08:17:19 - Feat.: - Title: Pozor na falošné lístky. Priekupníci mali na hokejových majstrovstvách sveta oklamať stovky fanúšikov 05 - Modified: 2024-05-12 14:12:36 - Feat.: - Title: Po Kazachoch nás čaká úplne iná kvalita. Zadáci USA sú príliš suverénni, treba to potrestať, vraví Pokovič
15. máj 2024 12:48