Rimavská Sobota na ceste do druhej ligy

23.05.2005, 00:00
Hráči Artmedie Bratislava zvíťazili v 32. kole nad Rimavskou Sobotou 2:0 a sú na najlepšej ceste k zisku majstrovského titulu. Líder sa od prvej minúty s vervou pustil do posledného mužstva tabuľky.

Hráči Artmedie Bratislava zvíťazili v 32. kole nad Rimavskou Sobotou 2:0 a sú na najlepšej ceste k zisku majstrovského titulu. Líder sa od prvej minúty s vervou pustil do posledného mužstva tabuľky. Skóre mohol otvoriť v 14. min. Šebo, no jeho pokutový kop brankár hostí Benko zneškodnil. Úvodný gól zápasu vsietil Fodrek, ktorý krížnou prízemnou strelou prekonal hosťujúceho gólmana. Ten istý hráč mohol už o dve minúty zvýšiť na 2:0, ale úplne voľný prekopol Benkovu bránku. Najkrajšiu akciu stretnutia videli diváci v 63. min., keď lopta po osi Kozák -- Šoltis -- Mikulič po druhýkrát skončila v sieti Gemerčanov. V súboji o titul nezaváhala ani druhá Žilina. Úradujúci majster deklasoval Dubnicu 5:0, na vedúcu Artmediu však stráca naďalej šesť bodov. Hráči spod Dubňa položili svojho súpera na kolená už v úvodnom polčase, v ktorom strelili tri góly. Hetrikom sa zaskvel domáci útočník Bartoš, ktorý sa so 16 gólmi dostal na čelo poradia najlepších kanonierov.
Dôležitý krok k záchrane urobil bratislavský Inter, ktorý na Pasienkoch zdolal Púchov 1:0. O trojbodový zásah sa postaral Halenár, ktorý technickou strelou z približne 20 m rozvlnil sieť súperovej bránky. Žlto-čierni skórovali v oslabení, keď dve minúty pred rozhodujúcim zásahom rozhodca Vnuk vylúčil Baláža. Inter sa na deviatom mieste odpútal od poslednej Rimavskej Soboty na rozdiel troch bodov, v prospech bratislavského mužstva navyše hovorí aj vzájomná bilancia. Čiernu sériu deviatich stretnutí bez víťazstva prelomil Ružomberok, ktorý prekvapujúco zdolal Trenčín na jeho ihrisku 2:0. V drese hostí sa tak mohol z prvého víťazstva tešiť trénerský tandem Komňacký, Moravčík. Cenné body pre Ružomberčanov zariadili dvoma gólmi Jurčo a Jendrišek. Hosťujúci Sapara navyše po faule brankára Buchtu na Jendriška nepremenil jedenástku. Z bezprostredného pásma ohrozenia sa dostala aj Trnava, ktorá zvíťazila nad Banskou Bystricou gólom Ďuriša 1:0.
CORGOŇ LIGA
Výsledky 32. kola: Inter -- Púchov 1:0 (0:0),
gól: 77. Halenár, ČK: 75. Baláž (Inter), Trnava -- B. Bystrica 1:0 (1:0), gól: 45. Ďuriš, Trenčín -- Ružomberok 0:2 (0:1), góly: 30. Jurčo, 79. Jendrišek, Artmedia -- R. Sobota 2:0 (1:0), góly: 41. Fodrek, 63. Mikulič, Žilina -- Dubnica 4:0 (3:0), góly: 19. Doležaj, 33., 51. a 74. Bartoš, 36. Gottwald.

10. R. Sobota 32 7 10 15 27:49 31

Program 33. kola: utorok -- 24. mája: Ružomberok -- Inter (17), Trenčín -- Trnava (19.30), streda -- 25. mája: Púchov -- Žilina, R. Sobota -- B. Bystrica (17), Dubnica -- Artmedia (17.30)

21. september 2024 00:21