Hrbatý a Hantuchová idú ďalej

02.06.2006, 00:00
SITASITA

Našej tenistke Daniele Hantuchovej sa podarilo postúpiť do 3. kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži, keď si vo včerajšom súboji 2. kola poradila so Švajčiarkou Emmanuelle Gagliardiovou za 119 minút 3:6, 6:2, 6:3. Daniele sa v prvom sete absolútne nič nedarilo, ale postupom času sa dostala do hernej pohody a nakoniec si po trojsetovom víťazstve opäť zopakuje účasť v 3. kole dvojhry. Daniela si tak zatiaľ počká na víťazku duelu -- Catalina Castanová (Kol.) -- Nathalie Dechyová (21 -- Fr.).
Zlomový bol druhý set
Daniele úvod setu vôbec nevyšiel, a to práve vyhovovalo Švajčiarke Gagliardiovej, ktorá sa ujala vedenia už na 4:0. Potom Slovenka znížila na 3:4, ale v závere setu opäť prehrala svoj servis a za 34 minút ho stratila na 3:6. Pätnásta nasadená hráčka v úvode druhého setu 29-ročnú Švajčiarku brejkla, vzápätí však v dlhom geme neudržala svoje podanie ani ona. Potom sa však Hantuchová konečne rozbehla a postupne zvýšila na 4:1 a set vyhrala hladko 6:2.
V treťom sete pokračoval boj oboch hráčok s vlastným servisom. Hantuchová nemala problém vyhrať súperkino podanie, ale trápila sa pri svojom. Keď Slovenka zvýšila na 4:2, mierne sa upokojila. Vzápätí zvýšila na 5:2, no asi jej nebolo súdené doviesť zápas
do víťazného konca pri svojom podaní -- 5:3. Švajčiarka následne podľa predpokladov po deviaty raz v zápase prehrala svoj servis a Slovenka sa mohla tešiť z postupu do 3. kola. Hantuchová prevýšila súperku jasne vo víťazných úderoch (43:24).
Súboj s "delostrelcom"
V zápase s výborne podávajúcim Ivom Karlovičom (208 cm) si musel Domino udržať hlavne svoj servis, a keďže v siedmom geme I. setu 27-ročný Chorvát ani raz nezaváhal, vyhral set 6:4. V druhom sete si obaja tenisti strážili podanie až do stavu 5:4. Vtedy sa postavil k servisu Chorvát a Hrbatý sa dostal za stavu 0:40 k trom brejkbalom. Karlovič ich odvrátil, avšak pri štvrtom setbale bol už Hrbatý úspešný. Po prvý raz obávaného "delostrelca" brejkol a vyhral druhý set 6:4.
V treťom dejstve už Karlovič stratu podania nepripustil. Keďže Hrbatý rovnako dobre podával, set sa musel rozhodnúť v tajbrejku. V ňom ťahal slovenský tenista od začiatku za kratší koniec a prehral ho 2:7. Psychická výhoda sa za stavu 2:1 na sety preniesla na stranu Chorváta. Štvrtý set sa opäť niesol v duchu predchádzajúcich troch. Hráči si strážili svoje podanie, ale tajbrejk sa napokon nehral.
V jedenástom geme Hrbatý svojho súpera po druhý raz v zápase brejkol, a keďže potom premenil pri svojom podaní druhý setbal na 7:5, vyrovnal stav setov na 2:2. Piaty set je špecialitou "nezničiteľného" slovenského hráča. Hneď v úvode súperovi opäť vzal podanie. Keď neskôr po ďalšom úspešnom brejku zvýšil na 5:2, chorvátskeho protivníka definitívne zlomil. Záverečné podanie už zvládol a obávaného súpera zdolal v treťom vzájomnom dueli po prvý raz. Na rozdiel od našich hráčov sa včera na antukových dvorcoch desať ďalších zápasov dvojhier a štvorhier muselo prerušiť pre dážď.

Najzaujímavejšie výsledky 3. kola muži:
Dominik Hrbatý (22-SR) -- Ivo Karlovič (Chorv.) 4:6, 6:4, 6:7 (2), 7:5, 6:2 Benneteau (Fr.) -- Baghdatis (19-Cypr.) 3:6, 6:4, 6:3, 6:7 (1), 6:4, Robredo (7-Šp.) -- Bozoljač (Srb. a Č. Hora) 7:5, 6:2, 3:6, 6:1, Tursunov (31-Rus.) -- Henman (V. Brit.) 6:3, 6:2, 4:6, 6:4, Vassallo-Arguello (Arg.) -- Grosjean (21-Fr.) 1:6, 6:4, 4:6, 7:5, 6:2, Hewitt (14-Austr.) -- Mathieu Montcourt (Fr.) 7:5, 6:3, 6:3, Martin (Šp.) -- Kindlmann (Nem.) 6:3, 6:3, 6:3, Štěpánek (11-ČR) -- Sanguinetti (Tal.) 6:3, 6:3, 6:1, Rochus (27-Belg.) -- Vaněk (ČR) 6:2, 6:0, 6:2.

Dvojhra žien -- 2. kolo: Daniela Hantuchová (15-SR) -- Emmanuelle Gagliardiová (Švajč.) 3:6, 6:2, 6:3, Heninová-Hardennová (5-Belg.) -- Jakimovová (Biel.) 6:2, 7:5, Perryová (USA) -- Morigamiová (Jap.) 6:3, 6:0, Ivanovičová (19-Srb. a Č. Hora) -- Emilie Loitová (Fr.) 6:1, 6:1, Myskinová (10-Rus.) -- Czinková (Maď.) 6:2, 6:4.

13. máj 2024 14:46