Jaroslav HalákTASR/AP

Halák vychytal výhru nad rivalom. Mal 38 úspešných zákrokov

20.10.2017, 07:35
Islanders v predchádzajúcich deviatich vzájomných zápasoch s mestským rivalom uspeli osemkrát.

Hokejisti New York Islanders zvíťazili v derby zápase zámorskej NHL na ľade New York Rangers 4:3 po nájazdoch aj vďaka 38 úspešným zákrokom slovenského brankára Jaroslava Haláka.

Ostrovania po druhej tretine viedli 3:1, ale domáci dostali zápas do predĺženia, resp. nájazdového rozstrelu. Ten však rozhodol John Tavares.

Islanders v predchádzajúcich deviatich vzájomných zápasoch s mestským rivalom uspeli osemkrát, informovala agentúra AP. Halák si zapísal 92,68 percentnú úspešnosť zákrokov.

Boston na domácom ľade zdolal Vancouver 6:3, slovenský kapitán domácich Zdeno Chára si do štatistík zapísal jeden plusový bod a na ľade strávil takmer 24 minút.

Nedarilo sa Chicagu, ktoré doma prehralo s Edmontonom 1:2 po predĺžení.

Slovenský útočník Blackhawks Richard Pánik zaknihoval mínusku, na ľade bol takmer 19 minút. Oilers zastavili sériu štyroch prehier.

Výsledky:
Boston - Vancouver 6:3, NY Rangers - NY Islanders 3:4 pp a sn, Philadelphia - Nashville 0:1, Ottawa - New Jersey 4:5 pp, Columbus - Tampa Bay 0:2, Chicago - Edmonton 1:2 pp, Colorado - St. Louis 3:4, Calgary - Carolina 1:2, Arizona - Dallas 4:5

01 - Modified: 2024-05-12 14:12:36 - Feat.: - Title: Po Kazachoch nás čaká úplne iná kvalita. Zadáci USA sú príliš suverénni, treba to potrestať, vraví Pokovič 02 - Modified: 2024-05-10 17:53:40 - Feat.: - Title: Poriadny direkt smerom k postupovým ambíciám. Nemci vyhrali zaslúžene, hodnotí vicemajster z Petrohradu 03 - Modified: 2024-05-12 08:00:00 - Feat.: - Title: Dnes sa naši hokejisti postavia proti výberu Kazachstanu. Týchto 10 zaujímavostí si o tejto fascinujúcej krajine netušil 04 - Modified: 2024-05-09 19:31:19 - Feat.: - Title: Slovenská hokejová reprezentácia napísala na súpisku všetkých 25 hráčov. Športovci z AHL sa nepripoja 05 - Modified: 2024-05-09 18:31:24 - Feat.: - Title: Slovenských hokejových rozhodcov Hronského a Durmisa čaká prvý šampionát
13. máj 2024 06:17