100

Články s tagom: Eduard Heger

Eduard Heger

Eduard Heger
Predseda strany Demokrati

Vek: rokov

Narodenie: 3.5.1976 (Bratislava)

Vzdelanie: vysokoškolské, Obchodná fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave

Sociálne siete a kontakty

logo facebooku

logo instagramu

logo twitteru

logo webu

O Eduardovi Hegerovi

Eduard Heger je slovenský politik, bývalý manažér a bývalý predseda vlády Slovenskej republiky. Narodil sa v Bratislave, vyštudoval obchod a marketing na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave.

V rokoch 2001 až 2005 pôsobil ako konzultant na Ministerstve obrany. Vo vláde Igora Matoviča pôsobil ako minister financií. Vo voľbách do Národnej rady v roku 2016 sa vďaka preferenčným hlasom sa dostal do parlamentu.

Po volebnom úspechu OĽaNO v roku 2020 sa stal členom vlády Igora Matoviča ako 18. minister financií SR a zároveň bol podpredsedom vlády. Po páde vlády Igora Matoviča v roku 2021 bol Heger poverený prezidentkou zostavením vlády. Po ďalšej kríze o rok neskôr vyvolanou stranou SaS vystúpil Heger z OĽANO. 7. mája požiadal prezidentku, aby mu odobrala poverenie na riadenie vlády.

Eduard Heger a jeho rodina

Heger bol vychovaný ako neveriaci, ale v dospelosti, po náhlej smrti otca, konvertoval na kresťanstvo. Je krstným otcom syna Juraja Drobu a s manželkou Luciou vychováva štyri deti.

Zobraziť viac
menuLevel = 2, menuRoute = slovensko/eduard-heger, menuAlias = eduard-heger, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
12. apríl 2024 09:47