ilustračná snímka TASR/Martin Baumann
StoryEditor

Konflikt Matoviča a Bittó Cigánikovej eskaluje, poslankyňa žiada ospravedlnenie

08.03.2021, 13:19
Autor:
TASRTASR
Jana Bittó Cigániková nevylúčila možnosť riešiť spor právnou cestou, ak predseda vlády nezareaguje.

Predsedníčka Výboru Národnej rady SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) žiada od premiéra Igora Matoviča (OĽANO) verejné ospravedlnenie za výroky na jej adresu, ktoré prezentoval ešte v novembri minulého roka.

Predseda vlády ju vtedy okrem iného označil "za ťažkú lobistku" súkromnej spoločnosti Penta. Ako koaličná poslankyňa potvrdila, výzvu na ospravedlnenie podala na Úrad vlády SR vo štvrtok 4. marca.

​Podľa jej slov premiér zatiaľ nereagoval. Nevylúčila možnosť riešiť spor právnou cestou, ak predseda vlády nezareaguje.

Trpená "koaličná" poslankyňa

Matovič v novembri hovoril, že Bittó Cigániková je vo svojej funkcii "doslova trpená". Ako vtedy ďalej uviedol, každé jedno vyjadrenie poslankyne je v prospech Penty, jej šéfa Jaroslava Haščáka a súkromných zdravotných poisťovní.

Viackrát zopakoval, že ju nepovažuje za koaličnú poslankyňu. Ďalej povedal, že sa správa nelojálne a podráža ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu (OĽANO) nohy.

Bittó Cigániková hovorila v HNtelevízii ešte v novembri o sporoch medzi SaS a premiérom:

​Z dokumentu, ktorý má TASR k dispozícii, vyplýva, že poslankyňa sa vyhraňuje voči tomu, že by mala byť "na výplatnej listine skupiny Penta" a že by mala pôsobiť ako jej lobista. Hovorí, že sa s Haščákom nikdy nestretla či napríklad, že všetky svoje príjmy a nadobudnutý majetok vie vydokladovať.

Infantilná komunikácia

Okrem toho kritizuje aj Matovičov výrok "To je presne Janka Cigániková, ona to má trošku aj v mene". Považuje ho za akceptovateľný v infantilnej komunikácií mladistvých osôb. Z úst predsedu vlády ho však považuje za neakceptovateľný.

Poslankyňa si tiež myslí, že premiér spochybňuje jej kompetenciu a odbornú spôsobilosť vo vzťahu k zdravotníctvu.

Odkázala preto na jej aktivitu v rámci legislatívnych návrhov, poukázala tiež na svoje štúdium či na svoje výstupy.

Od premiéra žiada reakciu v najbližších dňoch.

01 - Modified: 2023-09-27 15:31:34 - Feat.: - Title: Náhly zvrat v OĽaNO? Matovič šliapol vo finiši na plyn, do kampane nalial rekordné peniaze 02 - Modified: 2023-09-27 15:05:12 - Feat.: - Title: Matovič na Boroch kritizoval Haščáka: Nemocnica patrí ľuďom, keďže ju postavili z nakradnutých peňazí 03 - Modified: 2023-09-27 17:39:52 - Feat.: - Title: Sulík bol v minulosti proti zákonu o lobingu, dnes už je v názore zmierlivejší a jeho schválenie by zvažoval 04 - Modified: 2023-09-26 15:12:10 - Feat.: - Title: OĽANO podalo trestné oznámenie na Haščáka pre podozrenia z podplácania 05 - Modified: 2023-09-26 20:06:20 - Feat.: - Title: Matovič v HNtelevízii: Sme svedkami masívnej podpory strán, ktorú riadi Haščák. Dáva im úplatky
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
28. september 2023 15:39