StoryEditor

V trnavskej nemocnici spustili "červenú zónu", budú testovať 50 vzoriek denne

06.04.2020, 15:46
Autor:
TASRTASR
V Trnavskom kraji je aktuálne 43 pozitívne testovaných a nemocnica už informovala aj o prvom vyliečenom.

Vo Fakultnej nemocnici (FN) v Trnave budú denne testovať na ochorenie COVID-19 približne 50 vzoriek. Informoval o tom generálny riaditeľ nemocnice Daniel Žitňan.

50 testov denne

V Trnavskom kraji je aktuálne 43 pozitívne testovaných a nemocnica už informovala aj o prvom vyliečenom.

​"Pacient mal jednoduchý priebeh ochorenia. Hospitalizácia nebola potrebná, bol pod ambulantným dozorom. Negatívny výsledok v tomto prípade potvrdili dva testy," uviedla prednostka infekčnej kliniky Adriana Kršáková.

Ako doplnila, v kraji aktuálne nikto z pozitívne testovaných nie je hospitalizovaný. Nemocnica nemala doteraz žiadneho pacienta s ťažkým priebehom ochorenia ani z rizikovej skupiny z hľadiska veku.

Vedenie nemocnice napriek tomu pripravilo a spúšťa "červenú zónu" pre pacientov s ochorením COVID-19, ale zvýši aj počet testovaných na toto ochorenie.

"Od stredy (8. 4.) bude nemocnica schopná odoberať približne 50 vzoriek denne. Odoberať ich bude infekčná klinika na svojom pracovisku, ale pribudne aj možnosť odberu 'z auta'," informoval o tom generálny riaditeľ nemocnice.

Ďalšie zmeny

Pacienti sa na odbery majú hlásiť telefonicky od utorka na čísle 0905 396 163. "Zatiaľ to bude pre indikovaných pacientov, možno v budúcnosti aj pre samoplatcov bez príznakov. Ak pacient bude mať pozitívny výsledok, informovať ho o tom bude Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave," doplnila Kršáková.

Počas víkendu nastali pred nemocnicou v Trnave ďalšie zmeny. "Pribudla zubná ambulancia, ktorá sa má otvoriť v stredu, takisto bol premiestnený triážny stan. Z hľadiska regiónu máme takéto stany pred štyrmi z piatich nemocníc, v Piešťanoch funguje iný systém. Pripravujeme infografiku, ktorá návštevníkom nemocnice vysvetlí, čo je to červená a zelená zóna," uviedol predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Koronavírus a Covid - 19

01 - Modified: 2025-12-14 18:16:21 - Feat.: - Title: Pri dronovom útoku na nemocnicu v Sudáne zomrelo sedem ľudí 02 - Modified: 2025-12-12 13:00:00 - Feat.: - Title: Dedo bol presvedčený, že má rakovinu vaječníkov. Lekári sa podelili o najbizarnejšie príbehy s pacientmi 03 - Modified: 2025-12-12 12:06:15 - Feat.: - Title: Pri tragickej udalosti v prešovskej nemocnici zahynul 58-ročný pacient 04 - Modified: 2025-12-10 09:32:25 - Feat.: - Title: Nemocnica Milosrdných bratov čelí zlej finančnej situácii. Výpoveď hrozí desiatkam lekárov a sestier 05 - Modified: 2025-12-03 08:48:22 - Feat.: - Title: Mestská hromadná doprava v Trnave dostane prvých šesť elektrobusov
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
16. december 2025 23:15