StoryEditor

Študentov banky odmeňujú. Rôznymi výhodami

Väčšinou bez poplatku, s výhodným úrokom, nižší poplatok za výbery v zahraničí či poistenie zadarmo. Aj toto sú výhody študentského účtu.

Vlastný účet študentovi uľahčí život, zjednoduší platenie za internát i všetko ostatné a v neposlednom rade ho učí hospodáriť s peniazmi. Je to dobré riešenie aj z pohľadu rodičov, ktorí môžu svojmu dieťaťu poslať finančné prostriedky bez problémov aj vtedy, ak je napríklad na výmennom pobyte v Austrálii. Tiež sa oplatí kvôli brigádam, o čom vie svoje každý, kto si odstál rad pri čakaní na výplatu od študentskej agentúry, ak si ju šiel zobrať v hotovosti. „Študentské účty banky štandardne poskytujú zdarma alebo len za symbolický poplatok a ich zloženie je spravidla nastavené tak, že študent už nemusí platiť dodatočné poplatky. S účtom môžu získať aj užitočné benefity navyše,“ hovorí Alena Walterová, hovorkyňa VÚB banky.

Bez poplatku alebo za zvýhodnenú cenu sú najmä tie najpoužívanejšie služby. „Študentský účet je pre mladých výhodným štartom pri využívaní bankových služieb,“ hovorí Eva Čonková, riaditeľka marketingu a komunikácie Prima banky. K dispozícii sú i rôzne bonusy, napríklad poistenie zadarmo pri istom počte operácií či objeme vložených peňazí – tieto benefity sa líšia v závislosti od ponuky bánk. SMS notifikácie o pohyboch na účte a služby internet bankingu sú väčšinou taktiež k dispozícii, v ponuke sú i mobilné aplikácie. Niekedy sú banky kreatívne a ako čerešničku na torte ponúknu aj súťaž o nejaký zájazd či inú výhru. Štartovací kontokorent je tiež dobrá služba: je to povolené prečerpanie účtu a úrok plynie následne len za dni, keď bol limit prečerpaný, takže študent nezostane bez prostriedkov, ak mu peniaze z nejakého dôvodu na účet nedorazia vtedy, keď s nimi ráta.
Snímka: Dreamstime


 

Čo dnes nájdete v prílohe Moja kariéra 

 

- čo je študentský účet a aké výhody prináša
- kto si ho môže otvoriť a za akých podmienok
- rozhovor s finančným expertom o študentských účtoch

Špecializovanú prílohu nájdete v dnešných tlačených HN.
Alebo si môžete jednoducho objednať pdf vydanie (aktuálne v deň vyjdenia, t. j. v utorok 26. augusta 2014) cez SMS na váš mail TU.

Staršie čísla HN v pdf formáte na stiahnutie nájdete tu.

Celý článok a ponuky konkrétnych bánk nájdete tu.

01 - Modified: 2006-09-27 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Taliansky vyšetrovateľ stiahol rezignáciu
01 - Modified: 2023-06-03 15:00:00 - Feat.: - Title: Skúsiť či radšej nie? Švédska trojka môže okoreniť vzťah, ale ho aj úplne zničiť 02 - Modified: 2023-05-31 17:41:39 - Feat.: - Title: Banky v USA čelili rekordnému odlevu vkladov, zisky sú však aj po krachoch nezmenené 03 - Modified: 2023-06-01 14:11:23 - Feat.: - Title: Prečo sú slovenské banky v lepšej kondícii ako tie európske 04 - Modified: 2023-05-30 11:41:37 - Feat.: - Title: ECB varuje pred problémami, ak si klienti bánk začnú vyberať vklady. Veľkí hráči môžu dostať tvrdú ranu 05 - Modified: 2023-05-26 15:43:08 - Feat.: - Title: Kľúčová banka ohlásila drahšie hypotéky. Odkedy a o koľko budú sadzby vyššie?
menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
07. jún 2023 11:14