StoryEditor

Ako si vybrať softvér pre živnostníkov

28.11.2018, 23:00
Neplatí, že živnostníkom stačia jednoduché faktúry v Exceli a veľké firmy vyberajú rozsiahle programy pre elektronické registračné pokladnice. Online softvér na riadenie menších firiem nie je len o účtovníctve.

Malá firma potrebuje na svoje fungovanie viac-menej to isté, čo veľká. Ak je napríklad reč o spracovaní prijatých dokladov, je jedno, koľko faktúr do „e-podateľne“ dorazí. Či za mesiac prijmete jednu faktúru alebo vám v e-mailovej schránke pristane 50-tisíc dokladov, postup je rovnaký. Preto odborníci radia, stavte na správny výber online softvéru, ktorý potrebujete na podnikanie. Pomôže vám vyhnúť sa chybám, sledovať finančné toky, splatnosť faktúr a robiť dobré rozhodnutia na základe prehľadných štatistík.

Všetko pre budúcnosť
Každá firma má svoje špecifiká. Dobrý online softvér na riadenie firmy by sa im mal prispôsobiť. Musí vedieť vytvoriť faktúry za fixnú sumu aj podľa času stráveného na projektoch alebo u klientov. Či ste stavbári, právnici, marketingoví pracovníci alebo automobilový dodávateľ s pobočkami po celej Európe, v princípe potrebujete to isté. Od softvéru na podnikanie očakávate ušetrený čas, jednoduché používanie, moderne vyzerajúce faktúry či šablóny pre dodacie listy a cenové ponuky. No a, samozrejme, tiež by mal vedieť prehľadne spracovať dáta a štatistiky napríklad o príjmoch a výdavkoch, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ako pokračovať v budúcnosti.


„Online softvér so všetkým potrebným na podnikanie sa nezaobíde bez automatickej evidencie dokladov, ktoré vám chodia e-mailom. Alebo, ak ich máte v papierovej podobe, tak by mal vedieť pomôcť s ich prepisom do elektronickej podoby. Mal by mať tiež možnosť posielania upomienok, upozornení na splatnosť a nemal by mu chýbať výpočet cash-flow,“ hovorí odborník na online softvér pre ...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-09-22 09:37:23 - Feat.: - Title: Je súčasťou skoro každého biznisu, no nie každý ho pozná. Problém majú aj profesionáli (rozhovor) 02 - Modified: 2023-09-19 22:00:00 - Feat.: - Title: Ako pomôcť podnikateľom a neuviaznuť v slepej uličke 03 - Modified: 2023-09-18 06:10:31 - Feat.: - Title: Nazývajú ju prekliata ulica. Po CCC a Ozete opúšťa Obchodnú aj ďalšie veľké meno 04 - Modified: 2023-09-17 07:16:46 - Feat.: - Title: Šéf Združenia podnikateľov pre HN: Tretina podnikateľov nevie podnikať bez toho, aby neporušila zákon 05 - Modified: 2023-09-09 08:00:00 - Feat.: - Title: Zvykneš si cez deň na chvíľu zdriemnuť? Expert tvrdí, že ti to môže pomôcť viesť omnoho energickejší život
menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
22. september 2023 18:31