Ženy sa chcú zbaviť dlhov horlivejšie než muži.Archív HN
StoryEditor

Máte už kompletné doklady potrebné na daňové priznanie? Nenechávajte to na poslednú chvíľu

24.02.2018, 13:04
Autor:
run, redrun, red
Ak podávate priznanie, možno aj vy budete potrebovať od Sociálnej poisťovne potvrdenie o tom, že dostávate dávky. Požiadajte oň čo najskôr.

Takéto potvrdenia sa vydávajú fyzickým osobám na základe podanej žiadosti. Sociálna poisťovňa upozorňuje všetkých, ktorí dostávajú dávky a budú o tom potrebovať potvrdenie, aby si nenechávali žiadosti o ich vystavenie na poslednú chvíľu. Ide o to, aby ste sa na pobočky poisťovne obracali už teraz, v predstihu.

Viaceré možnosti doručenia

V súvislosti s potvrdeniami o vyplatených dôchodkových a nemocenských dávkach sa možno obrátiť aj na Informačno-poradenské centrum Sociálnej poisťovne. Žiadosť o vystavenie poisťovňa prijíma jednak pri osobnej návšteve pobočky, jednak poštovou prepravou, telefonicky, mailom alebo cez webový portál slovensko.sk.
Potvrdenia o zaplatenom poistnom pre samostatne zárobkovo činné osoby a dobrovoľne poistené osoby môže vystaviť len pobočka Sociálnej poisťovne v mieste trvalého bydliska žiadateľa. Žiadosť sa vystaví len po doručení písomnej žiadosti, či už osobne, poštovou prepravou, mailom alebo cez webový portál slovensko.sk. Osoby môžu použiť aj žiadosť, ktorá sa nachádza na webovej stránke poisťovne v časti Formuláre pod číslom 91 – Žiadosť o vydanie potvrdenia. Na základe podanej žiadosti sa potvrdenie zašle poštou alebo odovzdá pri osobnej návšteve. Kontakty na jednotlivé pobočky poisťovne sú k dispozícii na webstránke Sociálnej poisťovne.

Odlišné kompetencie

Sociálna poisťovňa tiež upozorňuje, že nie je kompetentná sa vyjadrovať k postupu, ako treba vypĺňať údaje v daňových priznaniach, ani k dokumentom, ktoré treba predložiť k priznaniu. V tejto oblasti sú smerodajné informácie od Finančného riaditeľstva a príslušných daňových úradov.

01 - Modified: 2023-05-29 22:00:00 - Feat.: - Title: Máte za sebou maturitu či štátnice? Nezabudnite na povinnosti voči sociálke a úradu práce 02 - Modified: 2023-05-24 09:56:52 - Feat.: - Title: Sociálna poisťovňa vlani hospodárila s príjmami vo výške vyše desiatich miliárd eur 03 - Modified: 2023-05-29 09:18:48 - Feat.: - Title: Ste policajt či vojak? Môže sa zmeniť výpočet vášho dôchodku 04 - Modified: 2023-05-15 22:00:00 - Feat.: - Title: Kočner lustroval v databáze Sociálnej poisťovne, tá zmenila prístup k informáciám. Grid kartu už nepoužívajú 05 - Modified: 2023-05-12 22:00:00 - Feat.: - Title: Ste konateľom vo firme? Takéto odvody musíte platiť
menuLevel = 1, menuRoute = prakticke-hn, menuAlias = prakticke-hn, menuRouteLevel0 = prakticke-hn, homepage = false
05. jún 2023 09:21