StoryEditor

Zlodeji áut opäť úradovali v Bratislave. Toto ich ale zastavilo

07.06.2023, 00:00

Na slovenský zabezpečovací systém boli jednoducho prikrátki.

Majitelia Škody Octavie z Bratislavy mali šťastie v nešťastí. Ráno, keď prišli k svojmu vozidlu, zostali nepríjemne prekvapení. Zistili totiž, že sa im ho v noci pokúsil niekto ukradnúť. Našťastie neúspešne.

Zlodeji najprv vytrhli spínaciu skrinku. Následne vymenili riadiacu jednotku za svoju a cez ňu sa pokúsili vozidlo naštartovať. To sa im ale kvôli dodatočnému zabezpečeniu nepodarilo, aj keď to pravdepodobne skúšali viackrát.

Aby neodišli s holými rukami a dlhým nosom, zobrali so sebou aspoň pôvodnú riadiacu jednotku. Taktiež posypali interiér auta hlinou a neznámou chemikáliou, čím sa pokúsili zamaskovať pachové stopy a sťažiť policajtom ich prácu.

image
Vam System

Doba je ťažká, majte sa na pozore

So zhoršujúcou ekonomickou situáciou na Slovensku sa zvyšuje počet ukradnutých áut. Aj v známej skupine na Facebooku, venujúcej sa pátraniu po odcudzených vozidlách, sa vyskytuje čoraz viac príspevkov so žiadosťou o pomoc.

Ako si chrániť automobil v týchto neľahkých časoch? Podobne ako majitelia Škody Octavie. Tí zainvestovali do dodatočného zabezpečenie VAMPIRE Lite od spoločnosti VAM System, ktorý sa hrdí statusom doteraz neprekonaného zabezpečenia.

image
Vam System

Čím je VAMPIRE Lite výnimočný?

VAMPIRE Lite je 7-cestný imobilizér, ktorý pod elektromechanickou kombináciou dokáže v aute naraz blokovať až 7 jeho časti. Tým zaručuje 100 % ochranu pred akýmkoľvek spôsobom krádeže.

Zlodeji nepochodia ani v prípade, ak:

• použijú rušičku GPS/GSM/GPRS signálu,

• použijú čítačku kódov či diaľkových ovládaní,

• vymenia spínaciu skrinku,

• vymenia riadiacu jednotku motora,

• vymenia palubnú dosku,

• použijú duplikát štartovacieho kľúča.

image
Vam System

VAMPIRE Lite funguje na 2 princípoch:

  1. Princíp unikátnosti

Každé auto má zabezpečené iné časti. Zlodej vďaka tomu nedokáže systém identifikovať ani v prípade, ak by si rovnaký model auta s nainštalovaným VAMPIRE Lite rozobral doma v garáži.

  1. Princíp kombinatoriky

Príliš veľa možností, málo času. Na to, aby zlodej ukradol auto zabezpečené týmto systémom, by potreboval dlhé hodiny, čo štandardne nie je pri krádeži vozidla možné.

VAMPIRE Lite je navyše možné rozšíriť o modul VAM Akustik, vďaka ktorému bude automobil zabezpečený aj proti ďalším technikám kradnutia ako:

naloženie, ťahanie, tlačenie, zdvíhanie, nakláňanie, krádež kolies, vniknutie do motorovej časti, vniknutie do interiéru vozidla či do batožinového priestoru.

image
Vam System

Bez mesačných poplatkov a aktualizácií

VAMPIRE Lite predstavuje jednorazovú investíciu do zabezpečenia vozidla. Namontovať si ho môžete dať v pobočkách v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici, Poprade a Prešove. Požiadajte o nezáväznú cenovú ponuku na https://vam-system.sk

menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
04. december 2023 10:37