Budimex
StoryEditor

Budimex podľa subdodávateľov zabezpečuje najlepšie podmienky spolupráce, ukázal prieskum

11.01.2023, 00:00

Spoločnosť Budimex, jedna z najväčších stavebných firiem v Poľsku, je stavebnými subdodávateľmi uznávaná ako spoločnosť, ktorá zabezpečuje najlepšie podmienky spolupráce. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v roku 2022 uskutočnilo ASM Centrum pre analýzu a výskum trhu.

V prieskume, ktorého sa zúčastnilo viac ako 300 miestnych firiem, sa Budimex umiestnil na prvom mieste medzi generálnymi dodávateľmi v Poľsku, rovnako ako medzi odporúčanými partnermi na spoluprácu. Zvolený bol tiež ako najlepší partner z hľadiska finančných a platobných podmienok.

„Sme nesmierne hrdí na to, že nás trh hodnotí takto pozitívne. Z nášho pohľadu ide o veľmi vysoké ocenenie, ktoré ukazuje dôveru a uznanie od našich partnerov. Na našich stavbách spolupracujeme prevažne s miestnymi firmami. Existuje viac ako 50 tisíc subdodávateľov a dodávateľov. Celkovo na našich stavbách pri realizácii každej investície pracuje viac ako 20 tisíc ľudí. Už mnoho rokov vynakladáme maximálne úsilie na to, aby sa naši subdodávatelia rozvíjali spolu s nami,“ hovorí  Artur Popko, predsteda predstavenstva Budimex SA.

Budimex je jednou z najväčších stavebných skupín v Poľsku s dlhoročnou tradíciou a overenými výsledkami v oblasti dodávania infraštruktúrnych projektov na poľskom, ale aj európskom trhu. Na Slovensku je Budimex staviteľom križovatky diaľnice D1 a obchvatu Bratislavy, teda diaľnice D4, kde aktuálne prebieha proces zazmluvňovania subdodávateľov.

„Sme otvorení spolupráci, chceme byť súčasťou slovenskej ekonomiky. Naše stavebné investície majú vysokú kvalitu a používateľský komfort. Popri profesionalite a vysokej účinnosti nami realizovaných riešení to dosahujeme aj vďaka dobrým partnerským vzťahom s lokálnymi dodávateľmi a subdodávateľmi,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Budimexu.

Spolupráca so skúseným a uznávaným generálnym dodávateľom nepochybne výrazne zvyšuje úroveň finančného zabezpečenia subdodávateľov. „Pri spolupráci s partnermi sa riadime profesionalitou, rešpektovaním etických princípov a snažíme sa udržiavať najvyššie štandardy v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, dodržiavania práv zamestnancov a environmentálnych požiadaviek,“ dodáva  Artur Popko.

Prieskum, v ktorom Budimex zabodoval medzi subdodávateľmi uskutočňuje ASM – Market Research and Analysis Centre, poľská spoločnosť so štatútom výskumného a vývojového centra.

ASM od roku 2004 realizuje celoštátne prieskumy medzi niekoľkými tisíckami dodávateľov a na základe výsledkov vyhlasuje rebríček pre niekoľko desiatok kategórií. Rebríček vznikol pred 18 rokmi ako jediný výskumný projekt v Poľsku s nezávislým charakterom a širokým záberom. Prieskum je založený na spontánnych indikáciách od dodávateľov bez daného zoznamu značiek na výber. Vďaka tomu sú výsledky plne objektívne a spoľahlivé.

Budimex v súčasnosti v Poľsku rieši viac ako 200 zákaziek a spolupracuje s 50-tisíc subdodávateľmi.

BUDIMEX SA je spoločnosť s vyše päťdesiatročnou tradíciou a za roky svojej existencie zrealizovala tisíce moderných infraštruktúrnych, stavebných a priemyselných investícií. Kultúra inovácií, zlepšovania a dodržiavania zásad trvalo udržateľného rozvoja nám umožnili získať pozíciu lídra na poľskom stavebnom trhu. Pôsobíme nielen na poľskom trhu, ale aj v zahraničí. Postupne zvyšujeme našu angažovanosť v sektoroch facility managementu (prevádzka nehnuteľností a infraštruktúrnych zariadení) a odpadového hospodárstva. Od roku 1995 je naša spoločnosť kótovaná na Varšavskej burze cenných papierov a od roku 2011 je zaradená do indexu ESG – združujúceho najzodpovednejšie firmy na burze. Jej strategickým investorom je španielska spoločnosť s celosvetovou pôsobnosťou – Ferrovial. Do skupiny patria: Mostostal Kraków a FBSerwis.

Sme jedným zo signatárov Dohody o bezpečnosti vo výstavbe – iniciatívy založenej v roku 2010, ktorá spája najväčších generálnych dodávateľov v Poľsku s cieľom zlepšiť bezpečnosť práce v stavebníctve.

Viac informácií nájdete na www.budimex.pl/en

menuLevel = 1, menuRoute = pr-clanky, menuAlias = pr-clanky, menuRouteLevel0 = pr-clanky, homepage = false
27. marec 2023 09:28